Talk icon

Informacje

26-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Perutnina Ptuj opublikowała wyniki za pierwszą połowę 2022 roku

Perutnina Ptuj

Grupa Perutnina Ptuj zależna od ukraińskiego przedsiębiorstwa MHP opublikowała wyniki uzyskane w pierwszej połowie 2022 roku.

W pierwszym półroczu 2022 roku grupa wyprodukowała 59,8 tys. ton mięsa z kurczaka i indyka, co oznacza wzrost o 11 proc. w porównaniu do pierwszego półrocza 2021 roku. Głównym czynnikiem determinującym wyniki w tym czasie był wzrost wielkości produkcji we wszystkich zakładach produkcyjnych na Bałkanach.

Perutnina Ptuj zanotowała wzrost produkcji o 11 proc. 

W europejskim segmencie zarządzanym przez ukraińskie przedsiębiorstwo MHP, czyli słoweńskiej Grupie Perutnina Ptuj, w pierwszym półroczu 2022 roku wyprodukowano 59,8 tys. ton mięsa z kurczaka i indyka, co oznacza wzrost o 11 proc. w porównaniu do pierwszego półrocza 2021 roku. 

Po czerwcu 2022 roku słoweńska firma wypracowała wzrost sprzedaży o 5,0 proc. do 37,4 tys. ton w porównaniu do pierwszego półrocza roku 2021. W drugim kwartale tego roku firma zwiększyła produkcję kurczaków i indyków w sumie o 6,0 proc. rok do roku do 31,3 tys. ton, natomiast sprzedaż wyniosła 19,6 tys. ton, pozostając na porównywalnym poziomie jak w roku ubiegłym. 

Głównym czynnikiem determinującym wyniki w tym czasie był wzrost wielkości produkcji we wszystkich zakładach produkcyjnych na Bałkanach. W pierwszym półroczu tego roku zakłady należące do Perutnina Ptuj wyprodukowały 21,8 tys. ton produktów mięsnych, o 13,0 proc. więcej niż w zeszłym roku, a sprzedaż tych produktów w analizowanym okresie wzrosła o 6,0 proc. do 20,2 tys. ton.

Perutnina Ptuj

Grupa została kupiona przez ukraińskie MHP

Przypomnijmy, że słoweńska grupa Perutnina Ptuj (PP) została kupiona przez MHP i stanowi część aktywów w europejskim segmencie zarządzanym przez ukraińską firmę. Firma Perutnina Ptuj w momencie nawiązania partnerstwa strategicznego z MHP posiadała zakłady produkcyjne w czterech krajach bałkańskich: Słowenii, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowinie. Własnością PP były także jednostki dystrybucyjne w Austrii, Macedonii i Rumunii a swoje produkty PP sprzedawała w piętnastu krajach europejskich.

Czytaj też: Ukraińskie MHP stara się przywrócić eksport na poziomie sprzed wojny

kipdip.org.pl/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2023