Talk icon

Informacje

07-04-2022

Autor: Emilia Gromczak

Paul McCartney chce, aby Starbucks zniósł opłaty za mleko roślinne

Paul McCartney

Legenda muzyki Paul McCartney apeluje do prezesa Starbucksa do zniesienia dodatkowych opłat za opcję mleka roślinnego.

79-letnia legenda Beatlesów wspólnie z organizacją broniącą praw zwierząt  PETA napisał list otwarty do dyrektora generalnego Starbucks'a Kevina Johnsona, aby ten ponowne rozważył swoje obecne podejście do mleka roślinnego. Chodzi o zniesienie dodatkowych opłat za to mleko.

Apel o zniesienia dodatkowych opłat za mleko roślinne

Legenda Beatlesów w oświadczeniu opublikowanym przez magazyn Billboard wezwał Starbucks do zniesienia dodatkowej opłaty za tę wegańską alternatywę w kawiarniach w USA. Paul McCartney w oświadczeniu zwrócił uwagę, że Starbucks w USA pobiera dodatkową opłatę za mleko roślinne w przeciwieństwie do mleka krowiego. Jak przyznał zaskoczyło go to, ponieważ w innych krajach, takich jak Wielka Brytania i Indie, obowiązuje ta sama opłata za oba rodzaje mleka.

Starbucks w Stanach Zjednoczonych pobiera obecnie 70-80 centów (ok. 3-3,40 zł) za dodanie do swojej kawy mleka sojowego, owsianego, migdałowego lub kokosowego, zamiast tego krowiego. W Wielkiej Brytanii firma zrezygnowała już z tej opłaty w swoich 1020 brytyjskich lokalizacjach na początku tego roku. 

Paul McCartney Starbucks

Aktywista Paul Mccartney 

Muzyk od dawna znany jest z aktywizmu na rzecz zwierząt i środowiska. W 2010 r. został narratorem w wideo „Glass Walls”, którego celem jest zdemaskowanie okrutnych warunków, w jakich przebywają zwierzęta gospodarskie na farmach i w rzeźniach. Nazwę nagrania skomentował w następujący sposób: „Nazwaliśmy go tak, bo gdyby rzeźnie miały szklane ściany, to kto by chciał jeść mięso?”. W 2021 r. wokalista wezwał też światowych przywódców na konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu do przyjęcia porozumienia, które pozwoliłoby na odejście przemysłu spożywczego od wykorzystywania zwierząt. 

Sprawdż również: PETA żąda od NFL zmiany nazewnictwa, bo kojarzą się one ze zwierzętami

rmf.fm/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023