Talk icon

Informacje

02-05-2022

Autor: Świat Rolnika

Pasza z owadów z dużym kanadyjskim dofinansowaniem

Pasza z owadów

Kanadyjska minister rolnictwa Marie-Claude Bibeau ogłosiła, że firma Entosystem Inc, gdzie produkowana jest pasza z owadów, otrzyma do 6 milionów dolarów dofinansowania.

Dofinansowanie zostanie przeznaczonych na pomoc w budowie nowego, w pełni działającego zakładu w Drummondville, Quebec, który zwiększy produkcję zrównoważonych produktów na bazie owadów do pasz dla zwierząt. Projekt odegra ważną rolę w tworzeniu bardziej zrównoważonego systemu żywnościowego i wzmocni reputację firmy jako lidera w wykorzystaniu owadów jako niezawodnego źródła pożywienia.

Pasza z owadów obiecującym rozwiązaniem dla środowiska 

Entosystem opracował innowacyjny proces, który minimalizuje każdy etap cyklu życia produkcji, umożliwiając szybsze przekształcenie w produkt końcowy przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu składników odżywczych i białka w muszce żołnierskiej. Muchy czarnego lwa żywią się odpadami organicznymi, dzięki czemu powstaje wysokiej jakości, bogata w białko pasza z owadów. Projekt odegra ważną rolę w tworzeniu bardziej zrównoważonego systemu żywnościowego i wzmocni reputację firmy jako lidera w wykorzystaniu owadów jako niezawodnego źródła pożywienia.

Inwestując w zakłady produkcyjne, takie jak Entosystem, rząd Kanady pomaga osobom z łańcucha dostaw żywności w komercjalizacji i wprowadzaniu nowych sposobów eliminacji, ograniczenia lub ponownego wykorzystania odpadów spożywczych.

Wykorzystywanie owadów do przyspieszenia procesu kompostowania odpadów spożywczych jest obiecującym rozwiązaniem dla środowiska – mówi minister rolnictwa Marie-Claude Bibeau.

Pasza z owadów

Rekordowe tempo przetwarzania odpadów organicznych

 Z odpadów Entosystem tworzy produkty o wartości dodanej, tworzy bezodpadową gospodarkę o obiegu zamkniętym i przyczynia się do realizacji naszych celów klimatycznych. Inwestycja rządu Kanady w nowe obiekty firmy umożliwi firmie zwiększenie produkcji alternatywnych białek do pasz i nawozów dla zwierząt, które są ważnymi wkładami dla przemysłu rolnego.

W nowym zakładzie Entosystem planuje przetwarzać 250 ton odpadów organicznych dziennie do 2024 r. (w porównaniu do obecnego tempa 6 ton dziennie) i stworzyć około 70 nowych pełnoetatowych miejsc pracy. Docelowo inwestycja ta pozwoli firmie ograniczyć marnowanie żywności, składowiska odpadów i emisję gazów cieplarnianych poprzez przekierowanie wykorzystania odpadów organicznych. 

Czytaj też: Mączka z owadów – czy karmienie nią świń jest bezpieczne?

metainfo.ru/fot. pixabay

 

swiatrolnika.info 2023