Talk icon

Informacje

29-07-2021

Autor: Oliver Pochwat

Urszula Pasławska: Organizacje antyłowieckie prowadzą otwartą nagonkę na myśliwych

Urszula Pasławska

Urszula Pasławska na własnej skórze przekonała się, jak wygląda fala nienawiści w wykonaniu organizacji antyłowieckich skierowana w kierunku każdego, kto ośmieli bronić się myśliwych. Posłanka Polskiego Stronnictwa Ludowego w rozmowie z portalem Świat Rolnika.info wyjaśniła, kim jest myśliwy i jaka jest jego rola w lesie. 

ŚwiatRolnika.info: Kim jest myśliwy i jaka jest jego rola w lesie?

Urszula Pasławska: Mówiąc najkrócej, prawdziwy myśliwy to człowiek honoru i najlepszy przyjaciel zwierzyny. Zna doskonale prawa przyrody i żyje zgodnie z nimi. Dba o zwierzęta leśne i znacznie częściej pomaga im niż pozyskuje. Jeśli już pozyskuje to nie według własnego widzimisię, ale zgodnie z kodeksem łowieckim oraz planem opartym na wyliczeniach i zaakceptowanym przez nadleśnictwo w celu regulowania populacji zwierzyny. Rolą myśliwych w Polsce jest więc stabilizowanie populacji dzikich zwierząt, ochronaAmbona pół przed nimi co ma ogromne znaczenie nie tylko w gospodarce leśnej czy rolnictwie, ale generalnie w każdej sferze życia. W Holandii na przykład po protestach ekologów zakazano myśliwym strzelania do kaczek. Efekt? Zagazowuje się ich nawet 100 tysięcy rocznie, bo nadmierna populacja dzikich ptaków zagraża bezpieczeństwu lotnictwa, to oczywiście bardzo złe rozwiązanie.

Czytaj także: Aktywiści z PETA… tańczyli na ulicy w strojach tofu

ŚwiatRolnika.info: Jak obecnie wygląda przedstawiania myśliwego przez media i organizacje antyłowieckie? Czy różni się on od prawdy?

Urszula Pasławska: Organizacje antyłowieckie prowadzą otwartą nagonkę na myśliwych, przedstawiając ich jako ludzi, których nie obowiązują żadne reguły ani zasady a jest zupełnie odwrotnie. Problem staje się coraz większy, atakuje się producentów wołowiny, trzody chlewnej czy  hodowców zwierząt futerkowych  jak to było w tzw. Piątce  dla zwierząt. Ludzie jednak bez oporów kupują szynkę czy kiełbasę w hipermarkecie, jednocześnie oburzając się, że myśliwy zastrzelił dzika.

ŚwiatRolnika.info: Komu i w jakim celu służy nagonka na myśliwych?

Urszula Pasławska: Niektórym środowiskom, którym marzy się rewolucja światopoglądowa i potrzebują wrogów w celu pozyskiwania zwolenników. Pozostaje mieć nadzieję, że nie wszyscy Polacy uwierzą w głoszone przez nich tezy, a świadomość społeczna dotycząca łowiectwa i rolnictwa powinna wzrosnąć.

swiatrolnika.info 2023