Talk icon

Informacje

19-08-2022

Autor: Świat Rolnika

Ozdoba o dymisjach: Za późno poinformowano Premiera

Ozdoba

Świat nauki powinien odpowiedzieć, dlaczego wciąż nie wiemy, jaka jest przyczyna zatrucia Odry – uważa wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Za późno poinformowano premiera – ocenia na łamach "Rzeczpospolitej”. Indagowany, że podobno Mateusz Morawiecki domaga się jego dymisji, wiceminister odparł, że nic mu na ten temat nie wiadomo.

Wiceminister Ozdoba zasugerował, że nie chce podać się do dymisji  

Pytany w wywiadzie, czy poda się do dymisji, wiceminister odparł, że nie jest to czas na rozmawianie o personaliach, tylko czas na działanie.

Indagowany, że podobno Mateusz Morawiecki domaga się jego dymisji, wiceminister odparł, że nic mu na ten temat nie wiadomo.

"Oczywiście pozostaję do dyspozycji, ponieważ to moi przełożeni – w tym pan premier Morawiecki – decydują o tym, czy dalej będę zajmował swoje stanowisko" – dodał.

Wiceminister klimatu i środowiska na pytanie, czy państwo zadziałało odpowiednio, stwierdził, że "zbyt późno powiadomiono pana premiera”.

"Dlatego przedstawię zmiany w funkcjonowaniu Inspekcji Ochrony Środowiska, które będą dotyczyć skuteczniejszej walki z przestępcami środowiskowymi. Zmiany będą także dotyczyć zarządzania w zakresie łączenia wszystkich kompetencji służb, które zajmują się środowiskiem” – zapowiedział. 

Ozdoba

Czytaj też: Jacek Ozdoba: Decyzja o dymisji w GIOŚ była zbyt szybka

PAP/fot. MKIŚ/fot. pixabay
 

swiatrolnika.info 2022