Talk icon

Informacje

23-08-2022

Autor: Karol Pepliński

Ostrzeżenie IMGW przed burzami z gradem w całej Polsce

IMGW

IMGW ostrzega, że od południa we wtorek do późnych godzin wieczornych w prawie całym kraju prognozowane są burze z deszczem i gradem.

Synoptycy ostrzegają, że wtorek będzie bardzo podobny do ostatnich dni, czyli będzie deszczowo i burzowo, a największe prawdopodobieństwo wystąpienia silniejszych burz będzie w pasie od Pomorza wschodniego i Warmii w kierunku centrum kraju, po rejon Śląska, Małopolski i Podkarpacia.

Ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla dziewięciu województw i dwa ostrzeżenia drugiego stopnia. Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują w województwach śląskim i małopolskim.

Z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW wydało dla województw: wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, pomorskiego, podkarpackiego, opolskiego, mazowieckiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Prognozowane są tam burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h, punktowo do 80 km/h, miejscami grad.

imgw

Czytaj też: Zmienna pogoda w Tatrach. Synoptycy ostrzegają przed burzami

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2022