O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

13-09-2020

Autor: Alicja Ostrowska

Opryskiwacz polowy – niezastąpiona maszyna w rolnictwie

Opryskiwacz polowy – niezastąpiona maszyna w rolnictwie

Opryskiwacz polowy to maszyna, która wykorzystywana jest do przeprowadzania zabiegów chemicznych ochrony oraz mineralnego nawożenia roślin w uprawach polowych. Jest to niezastąpione narzędzie dla wygodnego i wydajnego wykonywania tego rodzaju prac. Każdy rolnik chcący zadbać o swoje uprawy powinien zakupić ową maszynę.

Opryskiwacz polowy – co to za urządzenie?

Urządzenie to stosowane jest do przeprowadzania ochrony chemicznej oraz nawożenia uprawianych roślin, a także drzew i krzewów. Zbudowane jest z następujących elementów: pompy, zbiornika przeznaczonego na ciecz roboczą oraz zestawem rozpylaczy lub jednego rozpylacza. Opryskiwacz polowy sięga około 1880 roku. Największy rozwój rynku opryskiwaczy datuje się na XX wiek.

Opryskiwacz polowy – rodzaje oraz zastosowanie w rolnictwie

opryskiwacz polowyOpryskiwacz polowy ze względu na metodę transportu lub zastosowanie dzielić można na następujące rodzaje: samojezdne – czyli stanowiące osobną maszynę, nie wymagającą podłączenia do, np. ciągnika. Charakteryzuje się własnym układem kierowniczym oraz jednostką napędową; polowe zawieszane; polowe zaczepiane – w przeciwieństwie do poprzedniego rodzaju wymagają podłączenia do innej maszyny za pomocą haka. Ich cechą szczególną jest różne ułożenie dysz; opryskiwacz ULV; sadownicze – przeznaczone są do opryskiwania drzew i krzewów. Charakteryzują się wysokimi opryskami dzięki czemu bez trudu docierają do koron drzew; ogrodnicze – to małe maszyny do domowego użytkowania na terenie ogródków. Mają ergonomiczny kształt, łatwą obsługę oraz małe wymiary; kompresyjne; plecakowe; specjalistyczne

Czytaj także: Ubój rytualny – PiS zniszczy 30% produkcji! Rada Sektora Wołowiny protestuje

Opryskiwacz polowy – zastosowanie

Urządzenie to obecnie ma szeroki wachlarz zastosowań. Podstawowe jego zadanie to wykonywanie oprysków. Przy zastosowaniu środków chemicznych chwastobójczych chronią one rośliny przed owadami, grzybami i pasożytami oraz wszelkiego rodzaju występującymi na terenie patogenami. Dodatkowym zastosowaniem jest nawożenie upraw rolnych ciekłymi substancjami. Konsystencja ta wpływa pozytywnie na szybkość wchłaniania się preparatów, dlatego też coraz częściej tego rodzaju nawozy wykorzystywane są w rolnictwie. Co więcej opryskiwacz polowy może być pomyślnie wykorzystywany również w celu aplikacji innych agrochemikaliów, w tym tych wpływających na wzrost adiuwanty bądź roślin. Mowa tu między innymi o tych preparatach, które wpływają pozytywnie na wchłanianie nawozów.

kpodr.pl

 

swiatrolnika.info 2023