Talk icon

Informacje

22-08-2022

Autor: Jacek Podgórski

Opady deszczu po wielkiej suszy. Włochy zalane grzybami

opady deszczu

Grzyby obrodziły w lasach we Włoszech. Do koszyków zbieraczy trafiły już pierwsze borowiki. Wszystko przez opady deszczu po okresie suszy. 

Uznano to za bardzo dobrą wiadomość po tygodniach dotkliwej suszy i pojawieniu się w ostatnich dniach długo oczekiwanych opadów deszczu. Od połowy sierpnia miłośnicy grzybów zbierają je w Lombardii, Toskanii, Emilii- Romanii, Wenecji Euganejskiej, ale także na włoskim południu. Obecnie najlepsze grzyby według ekspertów są w Trydencie i Dolinie Aosty na północy.

Opady deszczu i wysyp grzybów

Grzybów jest bardzo dużo w wielu rejonach kraju- mówią eksperci. Oczywiście, dodają, najwięcej jest ich tam, gdzie ostatnio padało. Tam, gdzie ich jeszcze nie ma, pojawią się już za kilka dni- wyjaśniają specjaliści.

We Włoszech zbieranie grzybów jest ściśle uregulowane przez przepisy, także regionalne.

Każdy zbieracz musi mieć wykupione pozwolenie- dzienne, tygodniowe, miesięczne lub na kwartał, które w razie kontroli należy pokazać straży leśnej razem z dokumentem tożsamości. Nie można zebrać więcej niż 3 kilogramy grzybów dziennie. Osoby, które zbierają ja w celach handlowych muszą mieć specjalną zgodę.

opady deszczu

Czytaj także: Grzyby już w lasach. „Zbieramy kurki, zaraz będą podgrzybki”

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2022