O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

29-04-2023

Autor: Świat Rolnika

Obajtek zapewnia: Obniżymy ceny paliw przed majówką

ceny paliw

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował, że koncern przed majówką obniża ceny paliw na stacjach – benzyny o 8 gr, a oleju napędowego o 12 gr.

Ceny paliw na stacjach będą niższe?

PKN Orlen otworzył nową farmę fotowoltaiczną w Wielbarku na Mazurach.

Uczestniczący w wydarzeniu prezes koncernu Daniel Obajtek podczas konferencji prasowej mówił m.in. o cenach na stacjach Orlenu. Podkreślił, że koncern od 10 dni obniża ceny paliw.

 "Obniżamy ceny paliw, bo notowania na giełdach paliw się stabilizują – o 24 grosze olej napędowy i benzynę o 12 groszy. Dziś następna obniżka, bo idzie długa majówka: dodatkowo 8 gr na benzynie i 12 gr na oleju" – poinformował prezes PKN Orlen.

Obajtek przypomniał, od 1 maja cena gazu dla klientów biznesowych zostanie obniżona do 301,72 zł zł/MWh. Oznacza to w sumie 62 proc. obniżki od stycznia – podkreślił.

Na początku kwietnia br. PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen informował, że spółka w maju obniży cenę gazu dla klientów biznesowych do 301,72 zł/MWh. Jak dodano, to kolejna w tym roku obniżka cen dla klientów biznesowych rozliczających się według oferty cennikowej.

Od 1 kwietnia br. klienci biznesowi PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen mogą korzystać z nowego sposobu ustalania ceny za paliwo gazowe w ramach cennika „Gaz dla Biznesu”. Cena gazu jest kalkulowana na podstawie notowań gazu na Towarowej Giełdzie Energii.

“Pierwsza cena ustalona na podstawie nowego sposobu obliczeń wynosi 353,59 zł/MWh (netto, bez akcyzy) i będzie obowiązywać do 30 kwietnia br. Cena na maj została skalkulowana na podstawie giełdowych notowań gazu w marcu i wyniesie 301,72 zł/MWh. Oznacza to, że będzie niższa o prawie 15 proc. niż w kwietniu” – wyjaśniono w komunikacie.

Zobacz także: Obajtek: Robimy wszystko, aby ceny paliw w majówkę nie przekroczyły 7 zł za litr

ceny paliw

fot.Twitter/Pixabay

swiatrolnika.info 2023