O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

03-06-2022

Autor: Karol Pepliński

Obajtek: Dzięki fuzji z Lotosem zwiększamy wartość swoich aktywów

Obajtek

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek stwierdził, że przejęcie Grupy Lotos, podobnie jak przy poprzednich transakcjach, przyczyni się do zwiększenia wartości aktywów.

,,Podobnie jak w przypadku wcześniejszych przejęć realizowanych przez Grupę ORLEN, także teraz w pełni wykorzystamy mocne strony połączonych podmiotów, zwiększając wartość aktywów" – stwierdził szef Orlenu.

Obajtek o fuzji z Lotosem

Daniel Obajtek zaznaczył, że bezpieczeństwo energetyczne Polski i jej rozwój gospodarczy są ze sobą ściśle związane.

,,Dlatego budujemy silny koncern multienergetyczny, łącząc potencjał PKN Orlen i Grupy Lotos, a w przyszłości także PGNiG" – podkreślił.

Obajtek wskazał, że uzgodniony i podpisany plan połączenia Orlenu z Lotosem określa warunki transakcji i parytet wymiany akcji.

,,Tylko jako jedna grupa o zdywersyfikowanych przychodach, odporna na niezwykle dynamiczne zmiany w otoczeniu makroekonomicznym, będziemy w stanie skutecznie odpowiadać na pojawiające się wyzwania i przeprowadzimy Polskę przez trudną i wymagającą, lecz konieczną transformację energetyczną" – stwierdził.

Dodał, że wsparciem w realizacji tego celu będzie współpraca z silnym partnerem, globalnym liderem branży petrochemicznej i największym producentem ropy naftowej na świecie.

,,W efekcie zapewnimy dalszy, dynamiczny rozwój naszego biznesu, na czym trwale skorzystają akcjonariusze, klienci indywidualni oraz lokalne społeczności. Proces fuzji PKN Orlen i Grupy Lotos od początku prowadzimy w dialogu ze stroną społeczną, uwzględniając jej ważną rolę w budowaniu silnego, zintegrowanego koncernu" – poinformował.

PKN Orlen i Grupa Lotos poinformowały w czwartkowych komunikatach, że zarządy spółek uzgodniły i podpisały plan połączenia obu firm. Połączenie nastąpi poprzez przeniesienie majątku Grupy Lotos do PKN Orlen. Jak wyjaśniono, firmy ustaliły, że w zamian za 1 akcję Lotosu akcjonariusze tej spółki otrzymają 1,075 akcji PKN Orlen.

Obajtek

Czytaj też: Prezes PSL: Oczekujemy obniżenia marży przez PKN Orlen

PAP/fot.Orlen

swiatrolnika.info 2023