O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

30-08-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

Nowy Dyrektor Generalny Hochland Polska. Kim jest Maciej Tomaszewski?

Hochland

Maciej Tomaszewski od 1 października będzie nowym Dyrektorem Generalnym giganta Hochland Polska. Zajmie on miejsce Piotra Knauera.

Poprzedni Dyrektor Generalny odchodzi na emeryturę. Od 2016 roku piastował stanowisko Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu oraz pełnił obowiązki Członka Zarządu Polskiej Izby Mleka. Maciej Tomaszewski ma już bogate doświadczenie na podobnych stanowiskach.

Hochland Polska z nowym dyrektorem

Nowy Dyrektor Generalny Hochland Polska Maciej Tomaszewski posiada bogate doświadczenie na podobnych stanowiskach. W  swojej karierze zawodowej  był m.in. partnerem. z  Lorenz Bahlsen Snack-World Group, której jest dyrektorem generalnym filii w Polsce. Czyli doskonale zna nie tylko firmy rodzinne, ale także spółki giełdowe. Podravka (producent przypraw do żywności), w latach 2012-2015 odpowiadał za sprzedaż na rynku polskim i środkowoeuropejskim.

Jego poprzednie stanowiska kierownicze  w British Sugar i AB Foods (sosy, gotowe do spożycia, herbata) poszerzają portfolio wiedzy o żywności, którą nabył od momentu wejścia do branży w 2000 roku. Doświadczenie Maciej Tomaszewski obejmuje tytuł magistra finansów i MBA , a po pierwszych latach pracy w sektorze bankowym jego kariera została wzbogacona o różne funkcje od finansów, produkcji po sprzedaż, towary i zarządzanie.

Czytaj również:Hochland alarmuje: Koszty wytworzenia mleka będą wciąż rosnąć

Forummleczarskie.pl /fot.pixabay /fot.facebook.com/Hochland.ser

swiatrolnika.info 2023