Talk icon

Informacje

03-09-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

Nowe odmiany śliwek o wyjątkowych walorach smakowych

odmiany śliwek

Klub skupiający  Agrintesa, Sapore di Romagna i Spreafico postanowił tworzyć nowe odmiany śliwek. Udało im się utworzyć śliwkę Tasty Sweet.

„Śliwki stanowią ważny produkt w segmencie owoców letnich, ale w ciągu ostatnich kilku lat odmiany dostępne na rynku często nie spełniały oczekiwań konsumentów. Dlatego postanowiliśmy opracować owoc, który będzie potwierdzał tożsamość śliwek i ich rolę na włoskich stołach” – czytamy w notce prasowej.

Charakterystyka nowych odmian

Owoce charakteryzują się okrągłym kształtem, słodkim smakiem i jędrną konsystencją. Te trzy firmy są jedynymi właścicielami praw do uprawy i sprzedaży roślin produkowanych przez Vivai F.lli Zanzi dla Włoch. Nowe odmiany śliwek powodują, że klub rozwija się dzięki innowacjom, spełnia rynkowe wymagania, który jest coraz bardziej segmentowany, z konsumentami. Oni coraz częściej wybierają produkty premium, które charakteryzują się jakością, zdrowiem, certyfikacją i innowacyjnością.

Wczesna, środkowa odmiana Tasty Sweet charakteryzuje się silnym wigorem, wytwarza kuliste jagody o charakterystycznym fioletowym kolorze, zwartym żółtym miąższu i doskonałej trwałości. Śliwki dojrzewają około drugiego tygodnia lipca. Odmiana ta posiada duży potencjał produkcyjny i jest łatwa w uprawie. Został opracowany przez Zaiger Genetics USA dla IPS France.

odmiany śliwek

Odmiany śliwek tworze przez trzy firmy

„Tasty Sweet ma wyjątkowe właściwości i jest uprawiana tylko przez trzech czołowych producentów – Agrintesa, Sapore di Romagna i Spreafico. Klubowa formuła – zamknięty cykl rozpoczynający się od produkcji roślin, który powierzony jest wyłącznie Vivai F.lli Zanzi – umożliwi wszystkim producentom, aby uzyskać wystarczające zyski uzasadniające ich inwestycję, gwarantując w ten sposób ich zrównoważony rozwój” – czytamy w uzasadnieniu.

Jedną z firm, która tworzy odmiany śliwek jest Spreafico – istniejąca od 1955. Jest jedną z wiodących firm we włoskim łańcuchu dostaw owoców i warzyw. Na ich stronie możemy przeczytać, że stosują skrupulatne metody selekcji przy dostarczaniu do sklepów i targowisk najlepszych produktów.

Czytaj również: Śliwki – nowa odmiana Lovita podbije europejskie rynki?

Polskiesadownictwo/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2022