Talk icon

Informacje

10-03-2021

Autor: Polska Agencja Prasowa

Nowa szkoła rolnicza trafi pod skrzydła ministerstwa

szkoła rolnicza

Minister Grzegorz Puda podpisał w środę porozumienie z samorządem województwa dolnośląskiego ws. przejęcia od 1 stycznia 2022 r. pod nadzór Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Bożkowie - poinformował resort rolnictwa. To kolejna nowa szkoła rolnicza, która dołączyła do grupy placówek nadzorowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kolejna szkoła rolnicza przy resorcie

Puda podkreślił, że szkoła rolnicza w Bożkowie, wykorzystując swój potencjał kadrowo-dydaktyczny z pewnością aktywnie włączy się w działania z zakresu edukacji oraz wdrażania wiedzy na obszarach wiejskich, a poprzez dostęp do różnych form kształcenia ustawicznego, stworzy rolnikom i innym mieszkańcom wsi realną szansę podwyższania kwalifikacji zawodowych.szkoly rolnicze

Obecnie na terenie województwa dolnośląskiego funkcjonują dwie szkoły "ministerialne", tj. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie oraz w Rudnej. Dolnośląski Zespół Szkół w Bożkowie, z stanowić będzie ważne ogniwo w szeroko rozumianej edukacji rolniczej w tym regionie - informuje ministerstwo.

Obecnie zespół szkół w Bożkowie oferuje bogaty zakres kształcenia, od kierunków typowo rolniczych przygotowujących do prowadzenia gospodarstwa rolnego, korzystania z nowoczesnych technik produkcyjnych czy zdobywania wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii, po architekturę krajobrazu i weterynarię. Szkoła dysponuje nowoczesnym zapleczem dydaktycznym – „Bożkowskie Centrum Umiejętności”, z pracowniami o podwyższonym standardzie kształcenia praktycznego, a także służącym do przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje rolnicze.

Będzie to już 61 szkoła rolnicza pod nadzorem resort rolnictwa.

Czytaj także: Zamek w Stobnicy – prokuratura bada legalność źródeł finansowania budowy

PAP/fot. pixabay

 

swiatrolnika.info 2022