Talk icon

Informacje

05-10-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Nowa odmiana papryki bez pestek trafiła na ukraińskie rynki

Nowa odmiana papryki

Warzywa, owoce i inne owoce bez pestek stają się coraz bardziej popularne. Na przykład można już cieszyć się kalafiorami, a nawet pomidorami bez pestek. Nie tak dawno temu hodowcy z Ukrainy wprowadzili na rynek trzy odmiany papryki. Nowa odmiana papryki nie zawiera nasion.

Nowa odmiana papryki Pepperito

Nowa odmiana papryki została stworzona przez firmę Breedx. Obecnie lukrecjowe odmiany mini papryki firmy Breedx sprzedawane są pod marką Pepperito i dzielą się na dwa rodzaje 1Bite o długości do 6 cm i mini-Kapia o długości 8-15 cm. Papryki te można rozmnażać po prostu przez sadzenie nasion.

Obecnie w końcowej fazie hodowli znajdują się kolejne odmiany papryki z pestką. W niedalekiej przyszłości będzie można je rozmnażać również przez sadzenie, rozpocznie się produkcja przemysłowa produktów i będą one dostępne w sprzedaży na dużą skalę.

Finlandia rozpoczyna szczepienia zwierząt futerkowych przeciwko koronawirusowi jako pierwszy kraj w UE

Nowa odmiana papryki hodowana za granicą

Papryki bez pestek są obecnie dostępne tylko w kolorze czerwonym i pomarańczowym. Hodowcy z firmy planują jednak wprowadzenie na rynek innych kolorów (żółty, zielony itp.) w ciągu 2-3 lat.

Papryka bezpestkowa Breedx jest uprawiana komercyjnie w Hiszpanii na rynki europejskie, w Meksyku i Kanadzie na rynki północnoamerykańskie, a także w Afryce Wschodniej i Izraelu do konsumpcji lokalnej. Trwają próby na innych rynkach.

agronews.ua/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023