Talk icon

Informacje

10-06-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Niezwykłe okrucieństwo Rosjan; Niedźwiedź został wysadzony w powietrze

Niedźwiedź

Pracowników zakładu znajdującego się na terenie Jakucji od jakiegoś czasu niepokoił niedźwiedź, który poszukiwał jedzenia na okolicznym osiedlu.

Postanowili oni rozwiązać problem w niezwykle “okrutny” sposób – zwabili zwierzę za pomocą jedzenia, w którym ukryli bombę, a następnie po prostu wysadzili je. Swój wyczyn zarejestrowali na video. Choć ten akt bestialstwa u każdego normalnego człowieka wywołuje oburzenie, rosyjskie media wydają się być rozbawione całą sytuacją.

Rosjanie wysadzili niedźwiedzia za pomocą bomby

Synantropizacja zwierząt, objawiająca się m.in. tym, że przestają one bać się ludzi, to w przypadku dużych drapieżników spory problem. W cywilizowanych państwach, np. w Polsce, niedźwiedź, który utracił lęk przed człowiekiem, jest często odławiany. Natomiast za pomocą specjalnych metod “uczony” jest na nowo trzymać dystans do ludzi. 

Takie działania podejmuje m.in. Tatrzański Park Narodowy. Po drugiej stronie Tatr, na Słowacji, częściej podejmuje się decyzje o odstrzale. Sposób “eliminacji” problematycznego zwierzęcia, na który zdecydowano się w Rosji, mrozi jednak krew w żyłach.

Do wstrząsającego aktu bestialstwa doszło w Jakucji. Miejscowi robotnicy chcieli pozbyć się uciążliwego niedźwiedzia, który często zapuszczał się na osiedle, szukając jedzenia. Tym samym niedźwiedź, nie zdając sobie z tego sprawy, podpisał na siebie wyrok śmierci. Nie został jednak uśmiercony z broni palnej, ani w żaden stosunkowo humanitarny sposób. Miejscowi uznali, że najlepszą metodą będzie… wysadzenie zwierzęcia w powietrze.

Robotnicy podłożyli bombę w misce z jedzeniem, która posłużyła jako przynęta. Następnie ukryli się. Niedźwiedź faktycznie się pojawił. Gdy zwierzę zbliżyło się do miski, nastąpił wybuch.

Niedźwiedź zabity w okrutny sposób; Rosjanie zachwyceni

Choć ten akt bestialstwa u każdego normalnego człowieka wywołuje oburzenie, rosyjskie media wydają się być rozbawione całą sytuacją oraz “pomysłowością” miejscowych robotników. 

“Misiek zaczął nachodzić osiedle, szukając sobie obiadków. By pozbyć się niebezpiecznego bywalca, pracownicy “ugościli” misia przynętą, do której włożyli materiały wybuchowe” – napisał jeden z portali.

Czytaj też: Rosyjscy żołnierze jedzą ukraińskie psy. W armii brakuje żywności

Susanin.news/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2022