Talk icon

Informacje

19-07-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Nietrzeźwy rolnik prowadził ciągnik i wjechał prosto przed osobówkę

Ciągnik

Przewrócony ciągnik, rozbity samochód i hospitalizacja – to efekty jazdy 40-letniego rolnika, który na podwójnym gazie przewoził ścięte drzewo.

Do niebezpiecznego wypadku doszło w miejscowości Blinów Pierwszy (woj. lubelskie). Traktorzysta wiózł za sobą przyczepę wypełnioną ściętym drzewem. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna, zjeżdżając z górki, nie zdążył wyhamować i wjechał w samochód osobowy. Kontrola wykazała dwa promile alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna, zjeżdżając z górki nie zdążył wyhamować

W sobotę 16 lipca, przed godziną 17, lubelskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że na drodze w miejscowości Blinów Pierwszy w powiecie kraśnickim doszło do zderzenia ciągnika z samochodem osobowym.

“Mundurowi zastali we wskazanym miejscu przewrócony na bok ciągnik rolniczy, załadowaną drzewem przyczepę oraz rozbitą skodę. Do szpitala z obrażeniami ciała karetka przewiozła 40-latka, który kierował ciągnikiem. Kierującej skodzie kobiecie oraz jej pasażerowi nic się na szczęście nie stało – informuje kom. Anna Kamola z biura prasowego lubelskiej policji.

Zgodnie z ustaleniami policji, do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w momencie, kiedy 40-latek jechał ciągnikiem z górki i nie wyhamował.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu wysokomazowieccy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę ciągnika z przyczepą. Jak się okazało pijany traktorzysta, miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Ciągnik

Rolnik prowadzący ciągnik miał 2 promile alkoholu we krwi

Okazało się, że mężczyzna prowadzący ciągnik był pijany. Jak przekazała Kamola, badanie wykazało dwa promile alkoholu w jego organizmie. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

“W świetle obowiązujących przepisów kary za jazdę na podwójnym gazie to kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat, kara pieniężna od pięciu tysięcy złotych do 60 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz 10 punktów karnych” – podkreśliła Kamola.

Czytaj też: Okropny wypadek na wsi. Głowa potrąconego mężczyzny wpadła do samochodu

lublin112.pl/fot.Facebook

swiatrolnika.info 2023