Talk icon

Informacje

14-06-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

Skradzione niemieckie traktory odnalezione przy polskiej granicy

traktory

Rolnik wraz z policją zablokowali skradzione traktory John Deere. Policja znalazła jo w regionie Hintersee w pobliżu granicy z Polską.

Gospodarstwo pod Ferdinandshof odzyskuje dwa skradzione traktory. W piątek rano (10.06) rolnik wezwał policję. Niedługo wcześniej zauważył, że z pola zniknęły dwa traktory. Ciągniki wyposażone są w nadajniki GPS. Umożliwiło to policji z Ueckermünde śledzenie ciągników w ukierunkowany sposób.

GPS pomógł policji i właścicielowi

Funkcjonariusze na miejscu zostali wzmocnieni przez siły z Pasewalk i Löcknitz, a nawet policja federalna pomogła w operacji helikopterem policyjnym i specjalnie wyszkolonymi psami. Po tym, jak traktory Claas zostały skradzione z pola, policja była w stanie go zlokalizować - dzięki wbudowanemu GPS.

Według komendy policji w Neubrandenburgu co najmniej dwóch nieznanych podejrzanych jest nadal na wolności. Obława wciąż trwa. Urzędnicy po stronie niemieckiej i polskiej szukają sprawców przy pomocy psa tropiciela. Poszukiwania ciągników już zakończyły się sukcesem: policja znalazła oba – ciągnik John Deere z rejestracją VG i maszynę Claas z rejestracją NVP w rejonie Hintersee tuż przed granicą z Polską. Podobno sprawcy utknęli w traktorach w okolicy. Ciągniki nie doznały większych uszkodzeń. Jak tylko dowody zostaną zabezpieczone, firma może odebrać swoje maszyny rolnicze.

Policja doradza gospodarstwom, aby chroniły swoje pojazdy i obiekty przed kradzieżą i włamaniem za pomocą systemów alarmowych, zamków i ogrodzeń.

traktory

Traktory kradzione również w Polsce

Traktory często padają łupem złodziei. Kryminalni z Kołobrzegu zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież ciągnika rolniczego wartości 10 tysięcy złotych. W czasie zatrzymania i przeszukania jednego ze sprawców ujawnili przy nim narkotyki. Wytężona praca funkcjonariuszy doprowadziła do odnalezienia i przekazania pojazdu pokrzywdzonemu. Złodziejom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec obu zastosowano środek oddziaływania wychowawczego w postaci dozoru policyjnego.

Do kołobrzeskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie od mężczyzny, który oznajmił, że z pobliskiego pola, skradziono jego ciągnik rolniczy. Kradzież ciągnika miała miejsce w biały dzień, a funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce, gdzie po maszynie został jedynie ślad na ziemi.

Policjanci wydziału kryminalnego podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy kradzieży oraz odnalezienia pojazdu. Wytężona praca przyniosła zamierzone efekty. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzany o przestępstwo mężczyzn, a przy jednym z nich znaleźli 4 gramy narkotyków w postaci amfetaminy. Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie im zarzutów dotyczących kradzieży oraz jednemu ze sprawców zarzutu dotyczącego posiadania narkotyków.

Czytaj również: Pijany traktorzysta najechał ciągnikiem na swojego kolegę

Agraheute/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023