Talk icon

Informacje

25-04-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Niemiecki minister rolnictwa pod ostrzałem za…kamizelki odblaskowe dla kur

Minister rolnictwa

Niemiecki minister rolnictwa Cem Özdemir wywołał falę krytyki po publikacji filmu w mediach społecznościowych o kamizelkach ochronnych dla kur. 

Wielu użytkowników zastanawiało się, czy niemieckie rolnictwo nie ma obecnie bardziej palących problemów. Różnokolorowe kamizelki dla kur są dostępne od dłuższego czasu i można je nabyć w internetowych sklepach. Ich zalety wychwalają ekoaktywiści, w których opinii każdy hodowca kur na wolnym wybiegu winien tak zabezpieczać drób domowy przed wypadkami komunikacyjnymi.

Niemiecki minister rolnictwa spotkał się z falą krytyki

Rosnące koszty nawozów, pestycydów, nasion, energii i paliw sprawiają, że rolnicy zaczynają obawiać się o swoją przyszłość. Wojna na Ukrainie pogrąża świat w kryzysie żywnościowym. W polityce rolnej trzeba podjąć ważne decyzje. 

Tymczasem federalny minister rolnictwa Cem Özdemir wyjaśnia cel kamizelek ochronnych dla kur w krótkim filmie wyprodukowanym przez „Green Stuttgart” na swoich kanałach w mediach społecznościowych. 

Neonowe kamizelki miały chronić kurczaki przed jastrzębiem. 

„Ale ponieważ jastrząb jest sprytny i w pewnym momencie uświadamia sobie, że nic ci się nie stanie…niestety czasami uderza” – wyjaśnia Özdemir na opublikowanym filmie.

Przypomnijmy, że jednym z postulatów niedawno wybranego ministra jest zwiększenie ilości żywności ekologicznej na rynku.

Minister rolnictwa

Pod postem wylała się fala krytyki i pytania, czy jest to obecnie najbardziej palący problem: 

„Czy minister nie ma nic bardziej przydatnego do roboty?!” – pytał jeden z oburzonych użytkowników. 

„Kamizelki odblaskowe dla kurczaków? Ministrowie zajmują się czymś takim, a emeryci nie mogą płacić za prąd i gaz”. Powinien raczej zadbać o to, jak można zrekompensować nieurodzaje z Ukrainy. Również dla krajów afrykańskich” – napisał inny użytkownik.

Czytaj też: Niemiecki minister rolnictwa jak Sylwia Spurek. Będzie prezent dla wegan?

topagrar.com/fot.Wikimedia/Youtube

swiatrolnika.info 2023