Talk icon

Informacje

07-03-2023

Autor: Świat Rolnika

Niemiecka lodziarnia oferuje lody o smaku świerszczy z robaczaną posypką

lody o smaku świerszczy

Niemiecki producent lodów Thomas Micolino z Rottenburg am Neckar koło Stuttgartu rozszerzył swój asortyment o lody o smaku świerszczy.

Lody posypuje również z wierzchu tym brązowym, wysuszonym owadem. W przeszłości Niemiec oferował już klientom lody o smaku gorgonzoli czy lody ze złotymi płatkami w cenie czterech euro za gałkę.

Lody o smaku świerszczy są dostępne w Niemczech

Wykorzystanie świerszczy w żywności jest dozwolone przez przepisy Unii Europejskiej. Owady mogą być mrożone, suszone lub w formie proszku. Jako owady jadalne UE wymienia wędrowną szarańczę, larwy muchy domowej, świerszcze domowe i larwy muchy domowej.

Zobacz też: FAO chce, aby owady stały się głównym pokarmem ludzkości

Niemiecki producent wytwarza lody o smaku świerszczy z mąki z tych owadów, śmietanki, ekstraktu waniliowego i miodu. Następnie posypuje lody całymi suszonymi ciałami świerszczy. atwierdzi, że lody „mają zaskakująco pyszny smak”.

,,Jestem ciekawską osobą i chcę spróbować wszystkiego. Jadłem wiele rzeczy, w tym wiele dziwnych rzeczy, a świerszcze były czymś, czego chciałem spróbować jako lody" – mówi o sobie Micolino. 

Producent pyta obserwujących go ludzi na Instagramie, czy są gotowi na jedzenie przyszłości. Owady są uważane za pożywne i bogate w białko i są częścią regularnej diety w wielu krajach. Kreatywny producent lodów mówi, że niektórzy ludzie, którym serwuje lody o smaku świerszczy, często są zniesmaczeni, a nawet zirytowani. Pozostałym – według producenta – lody smakują.

lody o smaku świerszczy

fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023