Talk icon

Informacje

25-04-2022

Autor: Jacek Podgórski

Niemcy: Biuro podróży partii SPD proponuje wycieczkę do daczy Stalina w Soczi

spd

Biuro podróży partii SPD organizuje rejs po Morzu Czarnym. Okazuje się, że jednym z punktów jest wizyta w… daczy sowieckiego dyktatora. 

24 października socjaldemokraci chcą odbyć pielgrzymkę do wakacyjnego domu radzieckiego dyktatora Józefa Stalina w Soczi – informuje dziennik "Bild". Cytowany przez gazetę historyk Hubertus Knabe uważa, że "to, że SPD oferuje w tych czasach wycieczki do Rosji, jest bardzo dziwne. Ale fakt, że za cel podróży obrał sobie stalinowską daczę, jest wręcz perwersyjny. To właśnie tutaj kremlowski dyktator podjął decyzję o Wielkim Terrorze, którego ofiarą padły ponad 4 mln ludzi".

SPD z nieco „nierozważną” ofertą

Na pytanie redakcji "Bilda" biuro podróży SPD zapewniło, że w czasie wycieczki zbrodnie Stalina zostaną "wyraźnie nazwane".

Jednak, jak dowiedział się dziennik, "z powodu inwazji Rosji na Ukrainę ta część rejsu stoi pod znakiem zapytania. W chwili obecnej nie można zarezerwować wycieczki".

SPD jest jedyną niemiecką partią, która prowadzi biuro podróży za pośrednictwem swojej spółki ddvg – informuje gazeta.

Ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk, udostępniając na Twitterze link do tekstu dziennika "Bild" o ofercie biura podróży, skomentował: "Tylko tego brakowało..." https://twitter.com/MelnykAndrij/status/1517862329525972992

Rządząca obecnie w koalicji z Zielonymi i FDP partia SPD spotyka się ostatnio z dużą krytyką z powodu powiązań niektórych swoich prominentnych działaczy z Rosją, a wywodzący się z szeregów socjaldemokratów kanclerz Olaf Scholz uważany jest za "hamulcowego" w kwestii dostaw ciężkiej broni dla Ukrainy.

Czytaj także: Największy producent piwa na świecie chce sprzedać rosyjskie aktywa

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2023