Talk icon

Informacje

01-07-2022

Autor: Emilia Gromczak

Nielegalna plantacja konopi w gospodarstwie 86-letniego mężczyzny

Nielegalna plantacja konopi

W woj. świętokrzyskim zlikwidowana została nielegalna plantacja konopi. Hodowcą roślin był 86-letni mężczyzna. 

86-latek usłyszał zarzuty w związku z uprawą konopi. Na jego posesji staszowcy kryminalni ujawnili 347 krzewów konopi innych niż włókniste w znacznej fazie wzrostu. Senior tłumaczył, że uprawiał konpie w celach prozdrowotnych. W nasiona zaoopatrywał się na różnego rodzaju targach. 

Nielegalna plantacja konopi w woj. świętokrzyskim

Staszowscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich i zatrzymali podejrzewanego o ich uprawę. Podejrzany to 86-latek, który twierdził, że w Internecie wyczytał, że konopia ma dobry wpływ na zdrowie. 

Nielegalna plantacja 86-latka to aż 347 krzewów konopi innych niż włókniste w znacznej fazie wzrostu. W rozmowie z mundurowymi właściciel roślin oświadczył, że nasiona kupuje na różnego rodzaju targach, po czym je sadzi w celu osiągnięcia nasion, które następnie mieli i dodaje do posiłków.

W tym miesiącu inna plantacja konopi została odkryta i zniszczona przez policjantów z Mławy. 33-letni mieszkaniec gminy Wiśniego uprawiał w mieszkaniu i budynkach gospodarczych ponad 60 krzewów. Podejrzany mężczyzna, na wniosek prokuratury, został aresztowany na 3 miesiące.

nielegalna plantacja konopi świętokrzyskie

Sprawdź też: Plantacja marihuany zlikwidowana przez policjantów z Myślenic

swietokrzyska.policja.gov.pl/pixabay.com/swietokrzyska.policja.gov.pl/

swiatrolnika.info 2023