Talk icon

Informacje

21-07-2021

Autor: Polska Agencja Prasowa

NFOŚiGW przygotował nowy kanał dystrybucji wniosku o dofinansowanie z "Czystego powietrza"

NFOŚiGW

NFOŚiGW udostępnił interfejs programistyczny API-GWD, który umożliwia udostępnianie elektronicznej wersji wniosku o dofinansowanie w "czystym powietrzu" przez partnerów programu na ich stronach internetowych – poinformował we wtorek Fundusz.

NFOŚiGW i generator wniosków

Narodowy Fundusz przekazał, że generator wniosków o dofinansowanie (GWD) NFOŚiGW został wzbogacony o API (Application Programming Interface). API-GWD Czyste Powietrze pozwoli na wypełnianie wniosków o dofinansowanie w systemach podmiotów współpracujących z Funduszem, przy zagwarantowaniu odpowiedniej weryfikacji i poprawności przekazywanych danych.czyste powietrze ewniosek

Jak wyjaśniono, aby skorzystać z tej nowej funkcjonalności, firmy, instytucje oraz inni partnerzy chcący współpracować z NFOŚiGW, powinni złożyć wniosek o uzyskanie dostępu i zapoznać się z dokumentami wdrożeniowymi, które znajdują się na stronie czystepowietrze.gov.pl (zakładka "Partnerzy"). Po przydzieleniu dostępu do API-GWD Czyste Powietrze przez NFOŚiGW, partnerzy będą mogli umożliwić swoim klientom składanie wniosków o dofinansowanie przez swoją stronę www.

Czytaj także: Ruda Śląska uruchomi punkt programu Czyste Powietrze

NFOŚiGW przekazało bezpłatne narzędzie

NFOŚiGW dodał, że korzystanie z interfejsu API jest bezpłatne i ma zwiększyć liczbę składanych wniosków o wsparcie z programu antysmogowego "Czyste powietrze".

Szczegóły oraz regulamin dostępny jest na: https://czystepowietrze.gov.pl/api-gwd/.

Program "Czyste powietrze" wystartował we wrześniu 2018 roku. Oprócz dopłat do termomodernizacji przewiduje wsparcie na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła na te bardziej ekologiczne. Tylko do końca br. będzie można rozliczyć kupno nowego, piątej generacji kotła węglowego. Na program zarezerwowano ponad 100 mld zł.

swiatrolnika.info 2022