O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

23-03-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Nestle zapowiedziało ograniczenie działalności w Rosji

Nestle

Koncern Nestle poinformował w środę, że ogranicza swoją działalność w Rosji, dołączając do grona przedsiębiorstw, które podjęły podobną decyzję.

Jak przekazała firma, zawiesiła już działalność szeregu swoich marek i wszelkie kampanie reklamowe, wstrzymała większość importu i eksportu, zawiesiła też inwestycje kapitałowe w Rosji. Koncern przypomniał, że obecnie zatrudnia na Ukrainie 5,8 tys. pracowników.

Nestle będzie przekazywać zyski z Rosji na pomoc humanitarną

Nestle ogłosiło, że działalność w Rosji została ograniczona do zapewnienia dostaw np. pokarmu dla dzieci czy specjalistycznych produktów odżywczych dla chorych. Zawieszona została natomiast działalność poszczególnych marek, m.in. KitKat czy Nesquik.

“Firma poinformowała też, że w przewidywalnej przyszłości nie spodziewa się uzyskać w Rosji jakikolwiek zysków, a w związku z tym także i płacić związanych z nimi podatków. Gdyby jakieś zyski zostały osiągnięte, trafią do organizacji, zajmujących się pomocą humanitarną” – zastrzegł koncern.

Przypomnijmy, że również Danone zapowiedziało wycofanie się z inwestycji w Rosji.

Nestle

Koncern wspiera Ukrainę i uchodźców

Nestle przypomniało, że zatrudnia na Ukrainie 5,8 tys. pracowników. Podkreśliło, że dostarczyło "setki" ton żywności i "znaczącą" pomoc finansową na wsparcie mieszkańców Ukrainy i uchodźców w sąsiednich państwach.

Agresja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego. W związku z rosyjską napaścią na Ukrainę wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne. Działalność w Rosji wstrzymały też liczne międzynarodowe koncerny – m.in. wydobywcze, samochodowe, odzieżowe.

Czytaj też: Zakład mleczarski w Żytomierzu zawiesza działalność przez wojnę

PAP/fot.Twitter/Pixabay

swiatrolnika.info 2023