Talk icon

Informacje

20-08-2020

Autor: Adam Szewczyk

Myśliwy postrzelony, a poseł Katarzyna Piekarska (KO) zachwycona. „Małe, a cieszy”. Skandal!

Myśliwy

Młody myśliwy został przypadkowo postrzelony po zakończonym polowaniu, które odbyło się pod Biłgorajem. W ciężkim stanie trafił do szpitala. Tymczasem poseł Koalicji Obywatelskiej, Małgorzata Piekarska, komentując post znanej aktywistki prozwierzęcej Katarzyny Śliwy-Łobacz w serwisie facebook, wydaje się nie tylko nie współczuć poszkodowanemu, ale cieszyć się z tragedii, która spotkała myśliwego i jego rodzinę. Małe, a cieszy – napisała poseł w swoim skandalicznym wpisie.

Myśliwy postrzelony

Do wypadku doszło 16. sierpnia nieopodal miejscowości Okrągłe. W godzinach porannych do biłgorajskiej policji spłynęło zawiadomienie od wypadku, w którym postrzelony został 23-letni myśliwy. Jak się okazało sprawcą zdarzenia był 40-letni mężczyzna, który także brał udział w polowaniu. Wypadek wynikał z przypadku lub braku uwagi przy zabezpieczaniu broni palnej, która wystrzeliła w niekontrolowany sposób, raniąc młodego mężczyznę. Myśliwy został przetransportowany do pobliskiego szpitala helikopterem, gdzie niezwłocznie udzielono mu pomocy.mysliwy postzrelony piekarska 2

Biłgorajscy policjanci ustalają okoliczności nieszczęśliwego zdarzenia, do którego doszło wczoraj w kompleksie leśnym w okolicach m. Okrągłe. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że po zakończonym polowaniu doszło do niekontrolowanego wystrzału wskutek, którego obrażeń doznał 23-letni myśliwy. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 7 w kompleksie leśnym w okolicach m. Okrągłe. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dwaj myśliwi, mieszkańcy pow. biłgorajskiego w wieku 23 i 40 lat pojechali na polowanie. Po zakończonym polowaniu, gdy mężczyźni wsiadali do samochodu, doszło do niekontrolowanego wystrzału z broni należącej do 40 latka. Młodszy mężczyzna z raną postrzałową został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala

– czytamy w komunikacie biłgorajskiej policji.

Myśliwy postrzelony, a poseł Katarzyna Piekarska cię cieszy

Małe, a cieszy

– skomentowała całą sprawę w serwisie facebook poseł Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Piekarska.

Znana przeciwniczka polowań odpowiedziała tym wpisem na post szefowej Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo CANE – Katarzyny Śliwy-Łobacz, która również wydaje się zadowolona z tragicznego wypadku. „Oj” – napisała, okraszając swój komentarz emotikonami wyrażającymi niepohamowany śmiech. Także inni internauci nie kryli swojej radości z faktu zaistniałej sytuacji.

To nie pierwszy przypadek, w którym osoby publiczne dopuszczają się podobnych czynów. Redakcja Świata Rolnika pragnie życzyć wszelkiej pomyślności i zdrowia poszkodowanemu oraz jednoznacznie potępić słowa posła na Sejm RP Katarzyny Piekarskiej.

Czytaj także: Szczepan Wójcik: Polskie rolnictwo jest silne, a hodowla zwierząt futerkowych jest jego częścią

Policja/FB/TT/fot. TT/Agnieszka Radzik

swiatrolnika.info 2023