O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

15-06-2022

Autor: Magdalena Podgórska

Myśliwy postrzelił kolegę. Pomylił rosłego mężczyznę z dzikiem

myśliwy

Do fatalnego wypadku doszło podczas polowania, w trakcie którego myśliwy postrzelił kolegę. Nie jest to pierwszy podobny przypadek w ostatnim czasie. 

Do postrzału doszło w nocy z piątku na sobotę w niemieckiej Nadrenii-Palatynacie, gdzie na polowanie wybrała się grupa Holendrów. Jeden z nich pomylił kolegę z dzikiem i oddał strzał, który trafił mylnie obrany cel w ramię. Mężczyzna został poważnie ranny, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Myśliwy fatalnie się pomylił

Postrzelony holenderski myśliwy został niezwłocznie opatrzony i przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy. Lekarze są zdania, że jego życiu nic już nie zagraża. 
Z poważnymi konsekwencjami musi natomiast liczyć się mężczyzna, który pociągnął za spust. Niemiecka policja nie udziela obecnie informacji dotyczących przebiegu śledztwa. Podobne wypadki z udziałem myśliwych – choć rzadko – jednak się zdarzają. 

Wypadki z udziałem myśliwych także w Polsce

Do podobnej sytuacji doszło w Załakowie na Kaszubach we wrześniu 2021 roku. Wówczas to myśliwy, usłyszawszy charakterystyczny dla dzików szmer w zaroślach, oddał strzał, który trafił jednak nie w zwierzę, a w czternastoletniego chłopca. 

„Po usłyszeniu dźwięku poruszających się kłosów kukurydzy, nie upewniwszy się we właściwy sposób co do tożsamości poruszającego się obiektu, oddał strzał sadząc, że mierzy do zwierzyny. Trafił w znajdującego się w gęstwinie 14-letniego chłopca" – informowała wówczas rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

W styczniu – także w 2021 roku – do sądu w Oleśnie prokuratura skierował akt oskarżenie przeciwko myśliwemu, który ranił swojego kolegę. Tym razem początkowo utrzymywano, że myśliwy postrzelił się sam. Finalnie jednak ustalono, że mężczyzna został raniony rykoszetem po tym, jak jego towarzysz oddał strzał w kierunku zwierzęcia. Sytuacja była na tyle poważna, że na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Podczas udziału w polowaniu – niezależnie od jego formy – należy zachować szczególną ostrożność. Restrykcyjne przestrzeganie obowiązujących podczas polowań zasad pozwala na zminimalizowanie potencjalnego ryzyka i uniknięcie podobnych do opisanych niebezpiecznych sytuacji. 

Czytaj także: Myśliwy postrzelił myśliwego. Jest już akt oskarżenia

Agarheute/fot. pixabay


 

swiatrolnika.info 2023