O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

17-10-2022

Autor: Karol Pepliński

MRiRW: Dłuższy nabór wniosków o oszacowanie szkód po suszy

mrirw

MRiRW poinformowało, że do 31 października br. wydłużono termin składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy w 2022 r.

Chodzi o nowelizację rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nowe przepisy przygotował resort rolnictwa.

MRiRW informuje

,,Na podstawie przyjętej przez Radę Ministrów zmiany rozporządzenia termin na złożenie wniosku o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy w 2022 r. został wydłużony do 31 października br." – poinformował MRiRW w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej.

Jak uzasadniali autorzy w projekcie rozporządzenia, zmiany przepisów są spowodowane prośbami rolników o wydłużenie terminu składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy. Jest to także – jak napisano – kolejny trudny rok dla producentów rolnych. Na wzrost kosztów produkcji rolnej nałożyły się problemy związane z wystąpieniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Z prośbą o wydłużenie terminu oraz usprawnienie pracy serwerów obsługujących aplikację „Zgłoś szkodę rolniczą", za pomocą której zgłaszane są szkody, zwróciła się kilka dni temu do ministra rolnictwa m.in. Krajowa Rada Izb Rolniczych.

,,Z informacji, jakie uzyskaliśmy dowiadujemy się, że w ostatnim czasie występuje znaczne ograniczenie funkcjonalności aplikacji - szczególnie w godzinach między 10 a 15" – poinformowała Rada.

mrirw

Czytaj też: IUNG: W Polsce nie występuje obecnie susza rolnicza

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023