Talk icon

Informacje

08-01-2023

Autor: Polska Agencja Prasowa

Można uzyskać dofinansowanie usuwania folii rolniczych. Dowiedz się jak

dofinansowanie usuwania folii rolniczych

Resort rolnictwa przypomina, że do 31 marca br. trwa nabór wniosków o dofinansowanie usuwania folii rolniczych i innych odpadów z działalności rolniczej.

O pieniądze na ten cel mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego. Nabór wniosków prowadzi Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program jest realizowany w latach 2019–2025.

Ruszył nabór na dofinansowanie usuwania folii rolniczych

Dofinansowanie usuwania folii rolniczych udzielane jest w formie dotacji do 100 proc. kosztów kwalifikowanych i przysługuje do przedsięwzięć w zakresie transportu oraz odzysku lub unieszkodliwienia tych odpadów. Kwota dotacji nie może jednak przekroczyć iloczynu 500 zł i wyrażonej w mg masy odpadów z folii, siatki czy sznurka unieszkodliwionych w ramach przedsięwzięcia. Podatek VAT nie stanowi kosztu kwalifikowanego przedsięwzięcia.

Zobacz też: Morawiecki: Polski rolnik nie zostanie pozostawiony sam sobie

Wnioski można składać do 31 marca 2023 r. w wersji elektronicznej przez Generator Wniosków o Dofinansowanie („GWD”), dostępny na stronie NFOŚiGW. Beneficjentami są jednostki samorządu terytorialnego i ich związki, natomiast ostatecznymi odbiorcami korzyści będą rolnicy: posiadacze odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów oraz opakowań po nawozach i typu Big Bag.

dofinansowanie usuwania folii rolniczych

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023