O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

14-12-2022

Autor: Polska Agencja Prasowa

Moskwa: Wciąż rozpatrujemy ponad 600 tys. wniosków o dodatek węglowy

Moskwa dodatek węglowy

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa przyznała, że ponad 600 tys. wniosków o dodatek węglowy jest jeszcze w trakcie rozpatrywania.

Szefowa resortu dodała, że w sumie takich wniosków wpłynęło około 5 mln. Minister przekazała, że w najbliższych dniach gminy będą w stanie zweryfikować wnioski, które jeszcze nie zostały rozpatrzone.

600 tysięcy rodzin wciąż czeka na dodatek węglowy

Dodatek węglowy w wysokości 3 000 zł zasila budżety domowe gospodarstw domowych, których źródłem ogrzewania jest węgiel lub paliwa węglopochodne. Przysługuje gospodarstwom, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. 

,,Jeżeli chodzi o dodatek węglowy, ten dodatek jest ciągle wypłacany. Dane z ostatniego tygodnia, przekazane przez wojewodów (...) wskazują, że ponad 600 tys. wniosków jeszcze jest w trakcie rozpatrywania. Wpłynęło tych wniosków około 5 mln" – powiedziała minister Moskwa.

Moskwa dodatek węglowy

Zobacz też: Gospodarstwa domowe mogą już ubiegać się o dodatek węglowy

Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Wnioski o wypłatę dodatku węglowego można było składać do gminy do 30 listopada 2022 r. 

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023