O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

16-03-2022

Autor: Świat Rolnika

Morawiecki: Trwają prace nad "tarczą antyputinowską"

Morawiecki

Premier Morawiecki poinformował w środę, że trwają prace nad "tarczą antyputinowską", która ma obronić polską gospodarkę przed ekonomicznymi skutkami wojny.

"Ta tarcza w najlepszy możliwy sposób obroni polską gospodarkę" – zadeklarował premier na antenie TVP Info, informując o planach rządu związanych z ochroną polskiej gospodarki. Szef rządu ocenił, że Polskę, jak i Europę, czeka gospodarczo trudny czas. "Ta wojna jest jedną z głównych przyczyn kryzysu gospodarczego" – podkreślił premier. 

Premier Morawiecki zapowiada “tarczę antyputinowską”

"My mamy naszą “tarczę antyputinowską”, którą już konstruujemy, która w najbliższych tygodniach – w zależności od tego, jak będzie się kształtowała sytuacja na froncie w Ukrainie – będzie w taki lub inny sposób przedstawiona" – zapowiedział Morawiecki.

Szef rządu ocenił, że Polskę, jak i Europę, czeka gospodarczo trudny czas. "Zagrożeniem jest kilkunastoprocentowa inflacja, stagnacja wzrostu gospodarczego. Skala kryzysu zależy od tego, jak długo potrwa wojna" – powiedział szef rządu.

Morawiecki

Polskę czeka trudny czas 

"Ta wojna jest jedną z głównych przyczyn kryzysu gospodarczego" – podkreślił premier. "Jeśli Ukraina obroni swoją suwerenność, skończy się wojna, rynki wrócą do względnej stabilności, to będzie czynnik, który pomoże nam w powrocie na ścieżkę rozwoju gospodarczego, jakiego byśmy sobie życzyli" – dodał Morawiecki.

Przyznał jednocześnie, że do tego czasu czeka Polskę "trudny czas", ponieważ – jak ocenił – "idzie duża gospodarcza zawierucha". 

Czytaj też: Morawiecki: Chcemy, żeby UE pokrywała część różnicy kosztów cen gazu

PAP/fot. tt Kancelaria Premiera 

swiatrolnika.info 2023