Talk icon

Informacje

18-07-2022

Autor: Jacek Podgórski

Morawiecki po spotkaniu z rolnikami: Usłyszałem wiele mocnych i surowych słów

morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki podczas swojej wizyty w woj. zachodniopomorskim spotkał się z przedstawicielami Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej. 

Tematem rozmowy była m.in. kwestia dotychczasowego wsparcia dla rolników – przekazał szef rządu. Mateusz Morawiecki poinformował w sobotę wieczorem na Facebooku, że spotkał się przedstawicielami Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej.

Premier Morawiecki spotkał się z rolnikami

"Głównym tematem naszych rozmów były kwestie dotyczące dotychczasowego wsparcia dla rolników i rozwiązań istotnych dla rolnictwa. Dziękowali za rozporządzenie suszowe, ale zgłosili do niego konkretne uwagi. Usłyszałem wiele mocnych i surowych słów – ale to nie przeszkodziło nam usiąść do stołu i szczerze porozmawiać" – przekazał szef rządu.

Morawiecki dodał, że w spotkaniu z rolnikami brała udział wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska, wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki oraz poseł PiS Czesław Hoc.

"Do rozwiązania tych kwestii potrzebny jest trójstronny zespół i sprawne działanie. Problemy są wspólne i wspólnie stawimy im czoła. Umówiliśmy się, że szybko wypracujemy rozwiązania, które pomogą rolnikom w codziennej działalności" – podsumował premier.

morawiecki

Czytaj także: Morawiecki: Polska pomaga Ukrainie, lecz nie kosztem polskiej wsi

PAP/fot. FB

swiatrolnika.info 2022