O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

29-07-2022

Autor: Świat Rolnika

Morawiecki: Polska wieś potrzebuje inwestycji w infrastrukturę

Morawiecki

Polska wieś potrzebuje potężnych inwestycji w infrastrukturę, aby stać się pożądanym miejscem do życia przez Polaków – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

"Tak, żeby (wieś) była miejscem do życia pożądanym, przez taką część Polaków, jaka sobie tego tylko by chciała zażyczyć, to potrzebne są potężne inwestycje w infrastrukturę i stąd nasze programy od kilku lat" – powiedział premier podczas spotkania z rolnikami w miejscowości Kózki w gminie Grębków (woj. mazowieckie).

Morawiecki mówi o potrzebie inwestycji na wsiach 

Zdaniem szefa rządu, wójtowie, starostowie w całej Polsce potwierdzą, że obecnie realizowane programy, skierowane dla wsi, są pierwszymi tego typu od co najmniej trzech dziesięcioleci.

Dodał, że programy służące rozwojowi obszarów wiejskich, rząd realizuje po to, aby życie na wsi z jednej strony było wygodniejsze, a z drugiej, aby rolnik Polski poczuł się doceniony.

"Robimy to po to właśnie, aby życie na wsi, z jednej strony było wygodniejsze, było takie, które nie ustępuje niczym, a nawet przewyższa, ze względu na ogromne walory krajobrazowe, życie w mieście, a z drugiej strony robimy to dlatego, aby rolnik Polski, mieszkaniec polskiej wsi, poczuł się wreszcie doceniony" – powiedział Morawiecki.

"Ta godność, której często brakowało w polityce gospodarczej III Rzeczypospolitej wobec polskiej wsi, musi być odbudowana i cieszę się, że ona jest odbudowywana" – dodał.

Premier podziękował wszystkim rolnikom za trud, wysiłek, determinację w utrzymaniu ojcowizny, determinację w uprawianiu ziemi i także za to, że starają robić wszystko, aby ten sektor gospodarki był coraz silniejszy.

"Nie ma polskiej gospodarki bez silnego polskiego rolnictwa. To jest nasze credo, w to głęboko wierzymy i w ślad za naszą wiarą, za naszymi słowami idą nasze czyny" – podkreślił.

Morawiecki

Czytaj też: Morawiecki po spotkaniu z rolnikami: Usłyszałem wiele mocnych i surowych słów
 

PAP/fot. tt Kancelaria Premiera 

 

swiatrolnika.info 2023