O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

24-02-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Morawiecki: Działamy w kierunku nałożenia mocnych sankcji na Rosję

Morawiecki

Działania Europy idą w dwóch kierunkach – nałożenia mocnych sankcji na Rosję i wzmocnienia wschodniej części NATO – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier podczas wystąpienia w Sejmie podkreślał, że "nasze działania, działania Europy, wolnego świata idą w dwóch kierunkach". Poinformował także, że prezydent Andrzej Duda i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak są w stałym kontakcie z odpowiednikami w NATO, w szczególności w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i z innymi krajami sojuszniczymi.

Morawiecki: Działamy obecnie w dwóch kierunkach

"Po pierwsze, wdrożenie możliwie mocnego, zdecydowanego pakietu sankcji nałożonych na Federację Rosyjską. Takiego pakietu, który będzie w skuteczny sposób odstraszał od kolejnych działań i da nadzieję na przywrócenie pełnej integralności terytorialnej Ukrainy i jej niepodległość" – wskazał Mateusz Morawiecki.

Przekazał, że "drugi kierunek działań, ten, nad którym wspólnie musimy pracować, to kierunek wzmocnienia wschodniej części NATO, wschodniej części Unii Europejskiej". 

"Tutaj także jesteśmy w zaawansowanych rozmowach" – zaznaczył.

Morawiecki

Premier: Prezydent i MON są w stałym kontakcie z NATO

Premier poinformował także, że prezydent Andrzej Duda i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak są w stałym kontakcie z odpowiednikami w NATO, w szczególności w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i z innymi krajami sojuszniczymi.

"Po to, aby w najkrótszym możliwym czasie wschodnia flanka NATO była jeszcze bardziej wzmocniona. Trzeba przypomnieć, że już dziś jest tutaj ponad 6 tys. żołnierzy Paktu Północnoatlantyckiego, którzy wspierają naszych żołnierzy i w porównaniu do stanu sprzed kilku lat jest to znaczące wzmocnienie naszej obronności, znaczące wzmocnienie wschodniej flanki" – podkreślił Morawiecki.

Czytaj też: Szef dyplomacji Borrell: Nałożymy na Rosję najcięższe sankcje w historii

PAP/fot.Twitter/Pixabay

swiatrolnika.info 2023