Talk icon

Informacje

06-09-2022

Autor: Karol Pepliński

Morawiecki: Do 2023 r. wyrównamy poziom dopłat dla rolników od hektara

Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Brańsku zapowiedział, że od 2023 r. zostanie wyrównany poziom dopłat dla rolników od hektara, co było jedną z obietnic rządu.

Szef rządu zapowiedział, że nawet przekroczymy średni poziom dopłat w porównaniu do średniego poziomu dopłat w Unii Europejskiej. Podkreślił, że dzięki temu "polski rolnik będzie miał nie grosze warunki, niż rolnik francuski, niemiecki – licząc w tej samej walucie, w tym samym euro".

Morawiecki obiecuje wyrównanie dopłat

,,Chcemy, żeby polskie rolnictwo było jak najbardziej opłacalne i nasza polityka jest głównie ukierunkowana na rodzinne gospodarstwa rolne liczące 30-50 hektarów" – podkreślił szef rządu w czasie wizyty w Brańsku.

Morawiecki zapowiedział, że "już od stycznia 2023 r. zostanie wyrównany poziom dopłat dla rolników, a więc jedna z naszych obietnic, którą złożyliśmy podczas Kongresu Polskiej Wsi zostanie zrealizowana".

,,Wyrównamy, a nawet przekroczymy średni poziom dopłat dla rolnika od hektara w porównaniu do średniego poziomu dopłat w Unii Europejskiej" – zaznaczył szef rządu.

Podkreślił, że dzięki temu "polski rolnik będzie miał nie grosze warunki, niż rolnik francuski, niemiecki – licząc w tej samej walucie, w tym samym euro".

,,Dla nas polskie rolnictwo, rolnictwo rodzinne jest kluczem do powodzenia tej branży, która radzi sobie świetnie" – powiedział premier Morawiecki.

Zwrócił uwagę, że "coraz więcej znanych polskich produktów pojawia się na stołach w Europie Zachodniej", co jak ocenił – "świadczy o sile polskiego rolnictwa".

Starosta siemiatycki zapytał szefa rządu, czy i kiedy samorząd może liczyć na wsparcie ze strony rządu na odbudowę dróg bitumicznych częściowo zniszczonych przy okazji budowania zapory na granicy polsko-białoruskiej.

,,Takie zobowiązanie podjęliśmy i na odbudowę wszystkich dróg, które uległy popsuciu w wyniku prac, w wyniku rozjeżdżania przez ciężki sprzęt – samorządy otrzymają wsparcie z budżetu centralnego" – zapewnił premier Morawiecki.

Morawiecki

Czytaj też: Morawiecki: Jeśli ceny nawozów nie spadną, powtórzymy program dopłat

PAP/fot.KPRM

 

 

 

swiatrolnika.info 2023