Talk icon

Informacje

11-06-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Mlekpol: Skutkiem pandemii zainteresowanie produktami fermentowanymi

Mlekpol

Maślanki należą do grupy produktów, których sprzedaż naturalnie wzrasta w okresie wiosenno—letnim. Napoje fermentowane cieszą się wtedy popularnością, ponieważ doskonale pomagają gasić pragnienie i zapewniają przyjemne orzeźwienie w najbardziej upalne dni. Dodatkowo maślanka wyśmienicie smakuje i przede wszystkim pozytywnie wpływa na pracę naszych jelit działając jak naturalny probiotyk. Ponadto jednym ze skutków pandemii jest wyraźne zainteresowanie konsumentów produktami naturalnymi prozdrowotnymi, w tym fermentowanymi, co również wyraźnie przełożyło się na sprzedaż maślanek. – mówi Małgorzata Cebelińska, Dyrektor Handlu Mlekpol (SM).

Mlekpol notuje wzrost popytu na maślankę

Jak tłumaczy Małgorzata Cebelińska, Dyrektor Handlu Mlekpol, od wielu lat najpopularniejszy wśród konsumentów jest naturalny wariant maślanki. Nadaje się ona do bezpośredniego spożycia, ale także znajduje zastosowanie jako dodatek do dań.

Nasze maślanki znakomicie sprawdzają się na przykład jako marynata do mięs. Obserwujemy również duże zainteresowanie innymi wariantami smakowymi marki Maślanka Mrągowska, wśród których najchętniej kupowane są: truskawka, owoce leśne i brzoskwinia. Dodatkowo w okresie upałów obserwujemy wzrost zainteresowania orzeźwiającym smakiem cytrynowym – zauważa nasza rozmówczyni. – W naszym portfolio oferujemy aż trzy pojemności maślanek – 1 litr w kartonie lub butelce, a dodatkowo mniejszą porcję 500 ml i 360 ml. Konsumenci najczęściej decydują się na najbardziej ekonomiczny zakup rodzinnego opakowania 1 l.

– wskazuje Dyrektor Handlu Mlekpol (SM).

Wykryto drugie ognisko ASF u świń w tym roku! Znów się zaczyna?

Mlekpol oferuje wiele produktów

Nowością firmy Mlekpol jest maślanka naturalna Mlekpol Mazurski Smak 360 ml, która jest produktem on the go, czyli w idealnej poręcznej butelce, do zabrania ze sobą w drogę np. na wycieczkę rowerową.

Sekretem produktów SM Mlekpol jest surowiec najwyższej jakości czyli polskie mleko pochodzące od krów wypasanych na najczystszych łąkach w Polsce. Nasz cały asortyment wytwarzany jest z poszanowaniem tradycji i lokalności, ale z wykorzystaniem nowoczesnych technik produkcyjnych – co gwarantuje wyjątkową jakość i nadaje niepowtarzalny smak, ceniony przez konsumentów. Kluczowym czynnikiem jest również bogactwo wyboru we wszystkich kategoriach produktowych, dzięki czemu każdy konsument może znaleźć swoje ulubione smaki w najbardziej odpowiadających mu opakowaniach i gramaturach.

– podkreśla Małgorzata Cebelińska.

Dzięki 40-letniemu doświadczeniu w branży mleczarskiej potrafimy trafnie ocenić rynek i wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych konsumentów.

– dodaje.

forummleczarskie.pl/fot.mlekpol/fot.wikimedia

swiatrolnika.info 2023