Talk icon

Informacje

16-08-2022

Autor: Jagoda Mrowiec

Mleczarnia Radomsko zamknęła 10 nierentownych sklepów

Mleczarnia Radomsko

Mleczarnia Radomsko ograniczyła liczbę swoich sklepów, likwidując placówki nieprzynoszące zysku. Zamknięto aż 10 obiektów.

Nie ulega wątpliwości, że zarządzanie zakładem takim jak Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku nie należy do najłatwiejszych i wymaga czasem podejmowania stanowych decyzji. Jedną z nich była likwidacja 10 sklepów własnych, które nie przynosiły mleczarni oczekiwanych zysków.

6 na 10 zamkniętych sklepów znajdowało się w Łodzi

Mleczarnia Radomsko na brak rynku zbytu bynajmniej nie może narzekać. Produkowane przez nią produkty przeznaczone są na eksport, a także zaopatrują potrzeby polskich konsumentów. Istniejąca od 1936 roku Spółdzielnia dostarcza towary do polskich hurtowni i sieci. W jej posiadaniu znajdują się także własne hurtownie, w liczbie pięciu. W 2021 roku mleczarnia prowadziła handel swoimi wytworami również za pośrednictwem 28 zakładowych sklepów. Stanowi to o 10 placówek handlowych mniej niż w roku 2020. Skąd ta zmiana?

Zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Radomiu doszedł do wniosku, że nie warto dłużej inwestować w nierentowne sklepy. A, jak się okazało, placówek nieprzynoszących zysku było sporo. Decyzją zarządu, zlikwidowane zostały drobne pojedyncze punkty handlowe w Częstochowie, Płocku, Pabianicach i radomskim biurowcu firmy. Najwięcej sklepów zniknęło z mapy Łodzi. W stolicy województwa łódzkiego zamknięto bowiem aż 6 placówek należących do Mleczarni.

Mleczarnia Radomsko nadal ma się dobrze

Likwidacja wspomnianych dziesięciu sklepów nie wyrządziła wielkich szkód. Co prawda przychody z hurtowni spadły o 17% po zamknięciu placówek, ale Mleczarnia Radomsko uważa to za dobry wynik i jest zadowolona z decyzji. Warto zaznaczyć, że liczba hurtowni pozostaje niezmienna.

Aby skupić się na pozytywnych stronach zmian, należy wspomnieć o pozostałych sklepach zakładowych będących w posiadaniu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Radomsku. Nadal prowadzi ona handel przez punkty w Łodzi, Zgierzu, Pabianicach, Kutnie, Ozorkowie, Radomiu, Gostyninie, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku, Częstochowie oraz oczywiście w Radomsku.

Wśród wyrobów Mleczarni należy wymienić poza mlekiem serki naturalne i smakowe, twarogi, kefiry, desery mleczne, jogurty naturalne, śmietany oraz maślanki. Zakład produkuje także mleko z korkiem i słomką na potrzeby szkół.

Czytaj również:Rolnik i pracownicy mleczarni z zarzutami. W tle spora łapówka

Forummleczarskie /fot.pixabay

swiatrolnika.info 2022