Talk icon

Informacje

14-10-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Mięso drobiowe z Ukrainy stale stara polepszać swoją pozycję na rynkach

Mięso drobiowe

Według analityków UCAB, pomimo 4,0-procentowego spadku produkcji jaką zanotowało mięso drobiowe na Ukrainie w pierwszej połowie 2021 roku, sprzedaż eksportowa pozostaje na wysokim poziomie.

Mięso drobiowe – Ukraina zajmuje obecnie ósmą pozycję w globalnym rankingu największych eksporterów

W globalnym rankingu największych eksporterów mięsa drobiowego Ukraina zajmuje obecnie ósmą pozycję. Wielkość sprzedaży zagranicznej w roku 2020 sięgnęła 431,0 tysięcy ton. W znacznym stopniu do utrzymania dobrych wyników eksportowych przyczynia się budowa wolumenu eksportu ukraińskiego mięsa drobiowego w regionie MENA.

W 2020 roku największym odbiorcą drobiu z Ukrainy była Arabia Saudyjska (19 procent), następnie Holandia (12 procent) i Zjednoczone Emiraty Arabskie (8 procent). We wskazanych krajach Ukraina jest jednym z największych dostawców, ale nie jedynym liczącym się graczem… Z kim Ukraińcy muszą konkurować na Bliskim Wschodzie i na rynku holenderskiego tradera?

W Arabii Saudyjskiej ukraińskie mięso drobiowe musi konkurować z Francją i Brazylią. Na rynku ZEA z Brazylią, USA i Arabią Saudyjską. Natomiast na holenderskim rynku z Niemcami, Polską, Wielką Brytanią oraz Belgią.

Czytaj też: Sektor drobiarski w Korei Południowej odżywa po epidemii ptasiej grypy!

kipdip.org.pl/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023