Talk icon

Informacje

25-05-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

Ukraiński MHP sprzedał w kwietniu mniej kurczaków

MHP

W kwietniu 2022 roku Gospodarstwo Rolne MHP wyprodukowało 55,5 tys. ton kurczaka, czyli o 12% mniej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.

Mówi o tym raport firmy opublikowany na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W tym samym czasie sprzedaż spadła o 40% do 35 tys. Średnia cena kurczaka wzrosła o 18% do 1,88 USD/kg (bez VAT). Jednocześnie sprzedaż oleju słonecznikowego MHP podwoiła się w porównaniu z kwietniem ubiegłego roku i wyniosła 17,2 tys. ton, oleju sojowego – spadła o 2% do 4,27 tys. ton.

Ukraiński rynek drobiu

Sprzedaż produktów i półproduktów mięsnych w okresie sprawozdawczym wyniosła 1,4 tys. ton, czyli o 67% mniej niż w kwietniu ubiegłego roku. Średnia cena wzrosła o 2% i wyniosła 69,16 UAH/kg (bez VAT).

„Od początku wojny rosyjskiej na Ukrainie firma borykała się z różnymi trudnościami i niepowodzeniami, które doprowadziły do ​​zmniejszenia wykorzystania mocy produkcyjnych do 80-85%. W szczególności w marcu, w związku z zamknięciem portów, MHP znacząco ograniczyło eksport mięsa drobiowego i olejów roślinnych. Od kwietnia firma aktywnie rozwija szlaki logistyczne w celu wznowienia eksportu. Ponadto krajowy zespół sprzedaży dokłada wszelkich starań, aby poprawić sprzedaż drobiu na Ukrainie poprzez optymalizację kanałów sprzedaży i logistyki” – wyjaśnił MHP.

MHP

MHP zawiesiło prace zakładu produkcyjnego 

W związku z zaostrzeniem działań wojennych w obwodzie donieckim, MHP poinformowało na początku kwietnia o czasowym zawieszeniu jednego ze swoich przedsiębiorstw. 

Jak poinformowało biuro prasowe, chodzi o zakład PJSC "Ukraiński Boczek". „Mimo trudów wojny firma przez ponad miesiąc zapewniała działalność operacyjną ukraińskiego przedsiębiorstwa, wspierało dostawy surowców niezbędnych do produkcji i logistyki wyrobów gotowych. Jednak sytuacja w obwodzie donieckim pogarsza się” – przekazano w komunikacie. 

MHP agroholding jest wiodącym producentem kurczaków na Ukrainie z największym udziałem w rynku. Firma jest właścicielem i kontrolą wszystkich etapów produkcji kurczaka: od uprawy zbóż i nasion oleistych, produkcji pasz, produkcji jaj wylęgowych i produkcji brojlerów, przetwórstwa, marketingu, dystrybucji i sprzedaży mięsa drobiowego (w tym poprzez markowe punkty partnerskie). Agroholding zajmuje również wiodącą pozycję w produkcji roślinnej.

Czytaj również: Sadystyczni rosyjscy żołnierze. Ferma drobiu zdewastowana

Agroportal.ua /fot.pixabay

swiatrolnika.info 2022