Talk icon

Informacje

30-08-2022

Autor: Emilia Gromczak

McDonald's sprzedaje burgery, których nie ma. Chce tak pomóc rolnikom

McDonald's

McDonald's sprzedaje w Hiszpanii burgery, których nie ma. Kampania ma pomóc rolnikom, którzy zostali poszkodowani przez pożary.

Sieć fast food postanowiła pomóc poszkodowanym w pożarach rolnikom i hodowcom. W ramach kampanii w ofercie marki pojawił się „hamburger, którego być nie może”. Produkt tak naprawdę nie istnieje. Kupując go, dostajemy jedynie czarne, puste pudełko. Produkt kosztuje 1 euro.

Hamburgery, których nie ma

McDonald's w Hiszpanii postanowił wesprzeć poszkodowanych w pożarach rolników i hodowców. Z tego powodu wprowadził na tamtejszy rynek „hamburgera, którego nie może być”. Produkt kosztuje 1 euro i nie istnieje. Kupujący dostają jedynie czarne, puste pudełko. Hamburger nie mógł powstać, bo składniki potrzebne do jego przygotowania zostały zniszczone w pożarach, które nawiedziły Hiszpanię. 

mcDonald's burger

McDonald's wspiera rolników

Kampania ma na celu zwrócić uwagę Hiszpanów na poszkodowanych w pożarach rolników. McDonald’s uświadamia ważny problem i zachęca do wsparcia rolników i hodowców. Podkreśla tym samym, że plony rolne są istotną częścią łańcucha dostaw sieci. Za “La hamburguesa que no pudo ser”, czyli „hamburgera, którego być nie może” zapłacimy 1 euro. Cały dochód z akcji zostanie przekazany potrzebującym. 

McDonald's zaoferował również pomoc w wysokości 50 tys. euro, która trafi do spółdzielni Cobadu. Fundusze te posłużą do rekultywacji dotkniętych pożarami pól i pastwisk i sadzenia łąk w celu przywrócenia erozji gleby. Natalia Echeverria, Chief Marketing & Digital Officer w McDonald’s Spain wskazała, że dzięki tej kampanii firma stara się przybliżyć społeczeństwu cel marki w namacalny sposób, dlatego chcieliśmy by udzielono wsparcia sektorowi tak ważnemu dla społeczeństwa i hiszpańskiej gospodarki oraz wsparto ych rolników i hodowców, którzy ucierpieli w wyniku pożarów.

Czytaj również: Hiszpania wciąż płonie. Pożary strawiły już prawie 200 tys. hektarów lasów

swiatoze.pl/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023