Talk icon

Informacje

20-07-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Maszyna rolnicza dosłownie zmieliła mężczyznę!

Maszyna rolnicza

Szczycieńscy śledczy pod nadzorem prokuratora, pracowali na miejscu nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło w miejscowości Księży Lasek, w gminie Rozogi. Podczas prac polowych maszyna rolnicza typu belarka wciągnęła 57-letniego mężczyznę. Pomimo tego, iż mężczyźnie natychmiast została udzielona pomoc medyczna, zmarł on w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń ciała.

Maszyna rolnicza typu belarka wciągnęła mężczyznę podczas prac polowych

W minioną sobotę (17.07.21r.) parę minut po godzinie 21:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Księży Lasek w gminie Rozogi doszło do poważnego, nieszczęśliwego wypadku podczas wykonywania prac polowych.

Na miejsce zgłoszonej interwencji, natychmiast pojechali policjanci z referatu patrolowo - interwencyjnego. Funkcjonariusze ustalili, że 57-letni mieszkaniec gminy Rozogi wykonywał prace polowe i w pewnym momencie wciągnęła go maszyna rolnicza typu belarka. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń kończyn dolnych.

Na miejscu pracowali również strażacy oraz załoga karetki pogotowia. Mundurowi udzielili poszkodowanemu natychmiastowej pomocy medycznej. Niestety 57-latek na skutek zdarzenia i odniesionych rozległych obrażeń ciała, zmarł w szpitalu.

Czytaj też: Wielkopolskie: 68-latek zginął przysypany ziemią

Maszyna rolnicza – Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac polowych

Trwa sezon zaawansowanych prac polowych. Dlatego szczycieńscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy ich wykonywaniu. Chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie. Funkcjonariusze apelują również o ostrożność, rozwagę, zachowanie trzeźwości, przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zwrócenie szczególnej uwagi na najmłodszych, którzy obecnie wypoczywają na wakacjach. Nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci, narażone są na wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą pracą na gospodarstwie rolnym.

warminsko-mazurska.policja.gov.pl

swiatrolnika.info 2022