Talk icon

Informacje

05-09-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Marszałek Sejmu: Polska wieś to przywiązanie do tradycji i kultury

Marszałek Sejmu

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek oceniła, że polska wieś jest przywiązana do tradycji, do polskiej kultury, do wiary oraz do wartości.

Podkreśliła jednocześnie, że zawsze były one ważne dla poprzednich pokoleń Polaków. "Polska wieś dziś tę tradycję podtrzymuje" – dodała. Życzyła rolnikom, by cieszyli się w społeczeństwie uznaniem i szacunkiem, na jaki za swą ciężką pracę zasługują. Oceniła, że dwa lata pandemii, a przez ostatnie miesiące wojna w Ukrainie, spowodowały wiele problemów także w rolnictwie.

Marszałek Sejmu: Polska wieś podtrzymuje tradycję 

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek uczestniczyła w niedzielę w gminnych dożynkach w Męcince na Dolnym Śląsku w powiecie jaworskim, który jest rodzinnym miastem Witek.

"Polska wieś to jest przywiązanie do tradycji, do naszej, polskiej kultury, to przywiązanie do wiary i tych wartości, które zawsze były ważne dla naszych dziadów i ojców, czyli poprzednich pokoleń Polaków. Polska wieś dziś tę tradycję podtrzymuje i to jest też niezwykła wartość, za którą dzisiaj trzeba dziękować" – powiedziała Witek.

Podkreśliła, że współczesna wieś nie żyje wyłącznie tradycją i jej kultywowaniem, ponieważ właśnie w tym środowisku jest wiele możliwości spędzenia wspólnie czasu w ramach m.in. działalności w kołach gospodyń wiejskich czy w ochotniczych strażach pożarnych.

"Każdego dnia, choć ciężko pracujecie, znajdujecie również czas, by podtrzymywać tę tradycję na takich dożynkach, ale też i przy innych okazjach pokazujecie, jak wygląda nasza polska kultura. Dlatego też dzisiaj wszystkim rolnikom i wszystkim tym, którzy z rolnictwem współpracują, bardzo nisko się kłaniam i dziękuję za tę trudną ciężką pracę" – powiedziała Marszałek Sejmu.

Marszałek Sejmu

Pandemia i wojna spowodowały problemy w rolnictwie

Życzyła rolnikom, by cieszyli się w społeczeństwie uznaniem i szacunkiem, na jaki za swą ciężką pracę zasługują.

Marszałek Witek oceniła, że dwa lata pandemii, a przez ostatnie miesiące wojna w Ukrainie, spowodowały wiele problemów także w rolnictwie.

"Dzięki waszej ciężkiej pracy nigdy na polskich stołach nie zabrakło chleba. I za to bardzo wam dziękujemy. To jest praca, której nie da się wykonywać online tak, jak wielu z nas pracowało w czasie pandemii" – mówiła Elżbieta Witek.

Czytaj też: Morawiecki: Polska wieś w ostatnich latach doświadczyła wielu problemów

PAP/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2022