Talk icon

Informacje

29-08-2022

Autor: Jacek Podgórski

Małżeństwo rolników zastrzelone przez Rosjan. Mąż z kulą w głowie…

małżeństwo rolników

Do tragedii doszło we wsi Archangielskie w obwodzie chersońskim. Małżeństwo rolników zostało zastrzelone przez rosyjskich żołnierzy. 

Dramat w Archangielskie to nie pierwszy przypadek, gdy to właśnie rolnicy padają ofiarami ataków Rosjan. Wielokrotnie okupanci atakowali właśnie gospodarstwa rolne, dążąc do destabilizacji sektora rolnego Ukrainy. Eksperci wskazują, że jest to taktyka nawiązująca do tak zwanego Wielkiego Głodu, który pociągnął za sobą miliony ofiar. 

Małżeństwo rolników zastrzelone

Jak podaje ukraiński portal rolniczy Agronews.ua, zwłoki znaleźli sąsiedzi, którzy zaniepokojeni brakiem kontaktu z państwem Pawlenkowami, postanowili wejść do ich domu. Jak podają mieszkańcy wsi, Rosjanie co najmniej trzykrotnie włamywali się domu gospodarzy. Ostatnia wizyta zakończyła się tragicznie. 

Małżeństwo rolników zginęło od strzałów z rosyjskiej borni. Mąż znaleziony został na podłodze z raną postrzałową głowy. Żona – przywalona ciałem małżonka i przykryta kocem – leżała w tym samym miejscu. 

Rolnikom z obwodu chersońskiego – także zabitemu małżeństwu – proponowano wyjazd na terytorium kontrolowane przez wojska ukraińskie. Odmówili, tłumacząc, że nie chcą zostawiać swojego gospodarstwa. 

Rolnicy regularnie stają się ofiarami wojny. Rosjanie ostrzeliwują gospodarstwa rolne, niszczą silosy zbożowe, zaminowują ukraińskie pola czy kradną lub niszczę maszyny rolnicze. 

małżeństwo rolników

Czytaj także: Ukraińscy rolnicy palą pola uprawne, by Rosjanie nie ukradli zboża

Agronews.ua/fot. Telegram, pixabay

swiatrolnika.info 2022