O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

31-05-2022

Autor: Świat Rolnika

Inflacja w Wielkiej Brytanii. Makaron droższy o 50 proc.

Makaron

W ciągu ostatniego roku w Wielkiej Brytanii najtańszy makaron zdrożał o 50 proc. Inne art. spożywcze również odnotowały dwucyfrowe podwyżki – przekazał Bloomberg.

Agencja Bloomberg poinformowała, że według danych brytyjskiego Urzędu Statystki Krajowej (The Office for National Statistics) "tanie artykuły spożywcze (...) odnotowały dwucyfrowe podwyżki". Bloomberg przypomniał, że dane zostały opublikowane po krytyce ze strony działaczy na rzecz walki z ubóstwem.

W Wielkiej Brytanii nie tylko makaron zdrożał 

"Cena najtańszego makaronu wzrosła w ciągu roku o 50 proc." – przekazała agencja. W kwietniu w Wielkiej Brytanii rdr "ceny tanich czipsów, chleba, mielonego mięsa wołowego i ryżu wzrosły o 15 proc." – wymienia Bloomberg.

Bloomberg przypomniał, że dane zostały opublikowane po krytyce ze strony działaczy na rzecz walki z ubóstwem, "w tym pisarza kulinarnego Jacka Monroe, który stwierdził, że główne wskaźniki inflacji nie odzwierciedlają doświadczeń biedniejszych gospodarstw domowych".

W kwietniu inflacja rdr na Wyspach "osiągnęła najwyższy od czterech dekad poziom 9 proc." "Trudna sytuacja najuboższych członków społeczeństwa, którzy wydają większość swoich dochodów na energię, żywność i inne podstawowe potrzeby, znalazła się w centrum uwagi (...). Rząd został zmuszony zapowiedzieć udzielenie dodatkowego wsparcia w opiewającego na miliardy funtów" – napisano w depeszy.

Makaron

Czytaj też: ONZ alarmuje, że ceny mięsa wzrosły o 10% od początku roku

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2023