Talk icon

Informacje

14-06-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Łowicz (OSM): Rynek śmietany w Polsce jest stabilny

Rynek śmietany

Rynek śmietany jest stabilny, a pandemia tylko w nieznacznym stopniu wpłynęła na ten segment mleczarski. Tak twierdzi Iwona Grzybowska, Prezes Zarządu w mleczarni Łowicz (OSM). Śmietany nadal cieszą się sporą popularnością.

Rynek śmietany stabilny

Jak tłumaczy Forum Mleczarskiemu Handel Iwona Grzybowska, Prezes Zarządu w mleczarni Łowicz (OSM), rynek śmietany w Polsce jest stabilny, a pandemia wpłynęła na niego tylko w nieznacznym stopniu.

Śmietana to podstawowy produkt w każdej lodówce przez wzgląd na szeroki wachlarz zastosowań – do dań na słodko, słono, jako dodatek i zaprawa do wielu potraw. Zainteresowanie i popyt na ten produkt nie słabną, chociaż w kulminacyjnym punkcie pandemii zauważyliśmy przepływ niewielkiej ilości kontrahentów w stronę śmietanek UHT, które zakładamy, że cieszyły się popularnością przez wzgląd na wydłużony termin spożycia.

– mówi Forum Mleczarskiemu Handel Iwona Grzybowska, Prezes Zarządu w mleczarni Łowicz (OSM).Rynek smietany

Czytaj więcej: Mlekpol: Skutkiem pandemii zainteresowanie produktami fermentowanymi

Śmietana nadal popularna

Niemniej jednak śmietany ukwaszone mają stałą rzeszę fanów, cenione są za smak, gęstość oraz czystą, dwuskładnikową recepturę. Prosty skład, czyli bez dodatku emulgatorów i zagęstników cechuje łowickie śmietany. Dostępne w dwóch formatach opakowania – kubku 200 g i 400 g.

– podsumowuje Iwona Grzybowska, Prezes Zarządu w mleczarni Łowicz (OSM).

forummleczarskie.pl/fot.pxhere

swiatrolnika.info 2023