Talk icon

Informacje

09-07-2021

Autor: Monika Faber

Łoś znów wszedł pod maskę samochodu! Zachowajmy ostrożność na drogach

Łoś

O dużym szczęściu mogą mówić dwie kobiety, które podróżując toyotą zderzyły się z łosiem. Masywny łoś poważnie uszkodził samochód i omal nie wpadł do jego wnętrza. Na szczęście kierującą i pasażerka auta doznały jedynie niegroźnych urazów. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy drogami biegnącymi w obszarach leśnych.

Łoś na drodze to niebezpieczeństwo

Do tego groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w wczoraj na drodze krajowej nr 63. Na jadącą po jezdni biegnącej w obszarze leśnym toyotę wbiegł nagle łoś. Kierująca pojazdem 41-latka z powiatu siedleckiego nie zdążyła wyhamować, zwierzę zostało uderzone przez auto. Masywne zwierzę poważnie uszkodziło samochód i omal nie wpadło do jego wnętrza. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia kierująca pojazdem oraz jadąca z nią 75-latka doznały niegroźnych urazów. Uczestniczący w zdarzeniu łoś przestraszony uciekł do pobliskiego lasu – pisze policja.

Czytaj także: Łoś na drodze znów spowodował wypadek. Dwie osoby w szpitalu

Przed nami okres wędrówek dzikich zwierząt, które bardzo często przebiegają przez ciągi komunikacyjne. Apelujemy o zachowanie ostrożności i ograniczenie prędkości, zwłaszcza w rejonie kompleksów leśnych, gdzie prawdopodobieństwo nagłego pojawienia się dzikich zwierząt na drodze jest bardzo duże. Zderzenie nawet z niewielkim zwierzęciem jest groźne. Oprócz poważnych uszkodzeń pojazdu prowadzi równie często do obrażeń osób nim podróżujących – czytamy w komunikacie funkcjonariuszy.

Policja/fot. policja

swiatrolnika.info 2022