Talk icon

Informacje

01-08-2022

Autor: Świat Rolnika

Londyn ubezpiecza statki, które będą przewozić ukraińskie zboże

statki

W Londynie rozpoczęto podpisywanie pierwszych kontraktów, ubezpieczających statki, które eksportują ukraińskie zboże przez Morze Czarne.

Eksport ukraińskiego zboża odbywa się w ramach Istambulskiego Traktatu Zbożowego. Pierwsze umowy ubezpieczeniowe zostały podpisane 27 czerwca. Sytuacja eksportu zboża jest oceniana przez ekspertów jako "skomplikowana" i w konsekwencji wpływa na ceny ubezpieczeń.

Statki eksportujące zboże ubezpieczone 

Ubezpieczaniem statków eksportujących ukraińskie zboże zajmuje się firma ubezpieczeniowa Lloyd's of London. Jak poinformował dyrektor wykonawczy firmy John Neil, pierwsze umowy zostały podpisane w środę, 27 czerwca.

„W tym tygodniu staraliśmy się stworzyć system ubezpieczenia ładunków morskich w transporcie zboża. Aby tak się stało, współpracowaliśmy z dwoma lub trzema różnymi instytutami. A teraz umowy są podpisywane" – powiedział John Neal.

Według niego umowy ubezpieczeniowe zostały podpisane przez kilka syndykatów Lloyd's of London, czyli grup ubezpieczycieli, którzy łączą kapitał i podejmują ryzyko ubezpieczeniowe.

Sytuacja eksportu zboża jest oceniana przez ekspertów jako "skomplikowana" i w konsekwencji wpływa na ceny ubezpieczeń.

Statki

Czytaj też: ONZ: Statki z ukraińskim zbożem ustabilizują sytuację żywnościową

agronews.ua/fot. tt Wołodymyr Zełenski/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2023