O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

02-08-2022

Autor: Jacek Podgórski

Lasy w Łódzkiem można teraz zwiedzać z niemapą

lasy

Niemapa to seria ilustrowanych przewodników dla rodzin z dziećmi. Prezentują one przyrodę i atrakcje turystyczne. Teraz można z nią zwiedzać lasy. 

Najnowszy z nich – wydany we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Łodzi – przedstawia najciekawsze leśne atrakcje w Łódzkiem. Przewodnik "Niemapa. Lasy Łódzkiego" przygotował zespół Mamy Projekt wspólnie z leśnikami z RDLP w Łodzi i mieszkańcami. Opisuje on ciekawe miejsca, szlaki i sposoby na odkrywanie lasu z dziećmi. Podpowiada też, w co się bawić, żeby inspirować najmłodszych do uważnej obserwacji i jak zachować się w lesie.

Lasy w niemapie

"Staraliśmy się wybrać nasze ulubione miejsca, pokazać możliwości, jakie dają lasy" – podkreślił dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi Dariusz Pieniak.
Twórcy przewodnika podpowiadają, dokąd wybrać się na leśną – krótką lub całodniową – wycieczkę. Do Kolumny czy Grotnik warto pojechać pociągiem i zabrać rowery, żeby łatwiej dojechać do rzeki Lindy czy młyna Talar. Miłośnicy zwierząt na pewno ucieszą się z wizyty w Ośrodku Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole, a przy okazji można wpaść nad jezioro Wapienniki z wodą turkusową jak w Chorwacji. Mali ornitolodzy mogą obserwować ptaki na mokradłach i torfowiskach w nadleśnictwie Bełchatów albo w okolicach Jeziorska, korzystając z wysokich wież obserwacyjnych. NIEMAPA poleca leśne plaże i miejsca na spływy kajakowe, podpowiada, jak skorzystać z kąpieli leśnych i gdzie można znaleźć kilka wyjątkowych dębów ukrytych w lasach Łódzkiego.

NIEMAPA Lasy Łódzkiego w formie papierowej dystrybuowana jest bezpłatnie przez RDLP w Łodzi i nadleśnictwa z jej terenu. Przewodnik można też pobrać ze strony www.niemapa.pl i strony RDLP w Łodzi.

lasy

Czytaj także: W tym roku pożary strawiły już 25 ha wielkopolskich lasów

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2023