Talk icon

Informacje

22-05-2022

Autor: Świat Rolnika

MKiŚ: Program „Leśna szkoła z klimatem” w Goraju

Leśna szkoła z klimatem

Jak informuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska, program „Leśna szkoła z klimatem” to uczenie przez działanie i wspólne spędzanie czasu na łonie natury. 

Dzięki organizowanym zajęciom w terenie dzieci oraz młodzież mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat lasów poza szkolnymi murami. Wiceminister Edward Siarka 18 maja 2022r., spotkał się w ramach tego programu z nauczycielami i uczniami w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj Zamek.

Program “Leśna szkoła z klimatem” 

Program to świetne urozmaicenie lekcji przyrody. Chcemy pomóc dzieciom pokochać naturę i poznać jej wartość, by potrafiły jak najlepiej się o nią troszczyć – mówił wiceminister Siarka.

W wydarzeniu uczestniczył Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile – Andrzej Brusiło, a także samorządowcy. W programie znalazło się zwiedzanie ścieżki przyrodniczej, pamiątkowe sadzenie drzew, a także wspólne ognisko.

Cieszę się, że mamy tak wielu wspaniałych edukatorów leśnych, którzy z pełnym zaangażowaniem prowadzą żywe lekcje przyrody, podczas których możemy przebywać w otoczeniu naszych pięknych polskich lasów – podkreślił wiceminister Edward Siarka.

Leśna szkoła z klimatem

Czytaj też: Czy polskie lasy znikają? Lasy Państwowe odpowiadają na artykuł

MKiS/fot. MKiS

swiatrolnika.info 2023