O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

17-07-2023

Autor: Świat Rolnika

Kredyty dla rolników z dopłatami BGK i bezpłatną gwarancją FGR w PKO Banku Polskim

Kredyty dla rolników

PKO Bank Polski wprowadza do oferty kredyty dla rolników z gwarancją z Funduszu Gwarancji Rolnych (FGR) i 5% dopłatami do oprocentowania, we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Zabezpieczenie gwarancją wynosi do 80% kwoty kredytu i może stanowić jedyne zabezpieczenie spłaty kredytu, co znacznie zwiększa jego dostępność. Klienci mogą również skorzystać z 5% w skali roku dopłaty BGK do oprocentowania kredytu obrotowego. PKO Bank Polski wspiera rolników w finansowaniu bieżących potrzeb i rozwoju ich gospodarstw, systematycznie rozwijając swoją ofertę.

PKO BP wprowadza nowe kredyty dla rolników

Kredyty obrotowe, czyli kredyt w rachunku bieżącym i pożyczka dla rolnika, mogą zostać przeznaczone na finansowanie bieżącej działalności, bez potrzeby dokumentowania celu. W pierwszym roku od uruchomienia kredytu część odsetek sfinansuje BGK. Wysokość dopłaty do oprocentowania to 5 proc. Oprócz tego klient może skorzystać z bezpłatnej gwarancji FGR, która w określonych przypadkach może stanowić jedyne zabezpieczenie spłaty kredytu. Zabezpieczenie gwarancją wynosi do 80% kwoty kredytu inwestycyjnego lub obrotowego. Maksymalna kwota kredytu inwestycyjnego dla rolnika zabezpieczonego gwarancją może wynieść 5 mln zł.

Cała procedura związana z udzieleniem dopłaty i zabezpieczenia w postaci gwarancji FGR jest realizowana w banku. Szczegółowych informacji udzielają doradcy w oddziałach PKO Banku Polskiego.  

Elastyczne finansowanie i bezpłatne konto rolnicze z dostępem do ARiMR 

PKO Bank Polski ma kompleksową ofertę dla rolników. W jej skład wchodzi bezpłatne konto – klient, który je otworzy, nie poniesie żadnych kosztów prowadzenia, jak również obsługi karty debetowej przez dwa lata, bez żadnych dodatkowych warunków. Z kolei klienci, którzy załatwiają swoje sprawy urzędowe w ARiMR, mogą przejść do Platformy Usług Elektronicznych ARiMR z serwisu iPKO.

Rolnicy mogą wziąć pożyczkę do 300 tys. zł bez żadnych zabezpieczeń, nawet na 5 lat. W przypadku przedstawienia zabezpieczeń rzeczowych kwota pożyczki może wzrosnąć do 500 tys. zł. Co ważne, istnieje możliwość indywidualnego dostosowania harmonogramu spłaty rat do specyfiki produkcji rolnej. Pożyczkę można otrzymać w prosty sposób, bez zbędnych formalności, a pieniądze przeznaczyć na dowolny cel np. na zakup nawozów, środków ochrony roślin, materiału siewnego czy paliwa – bez okazywania faktur.

Bank proponuje także kredyt inwestycyjny na finansowanie zakupów związanych z rozbudową i modernizacją gospodarstwa, udzielany nawet na 20 lat, z możliwością sfinansowania 90% wartości przedsięwzięcia; kredyt w rachunku bez zabezpieczeń nawet do 300 tys. zł czy pożyczka na start dla rozpoczynających działalność rolniczą. 

Rolnicy mogą skorzystać z leasingu maszyn, urządzeń i wyposażenia budynków inwentarskich w ramach oferty PKO Leasing. Leasing i pożyczka maszyn rolniczych dają możliwość sfinansowania 100% wartości przedmiotu nawet do 10 lat. System spłaty rat dostosowany jest do cyklu produkcyjnego gospodarstwa (raty miesięczne, kwartalne, półroczne oraz harmonogramy sezonowe). 

Więcej informacji https://www.pkobp.pl/rolnicy/

swiatrolnika.info 2023