Talk icon

Informacje

04-07-2022

Autor: Emilia Gromczak

Krajowa Grupa Spożywcza przeznaczyła milion złotych na pomoc Ukrainie

Krajowa Grupa Spożywcza

Krajowa Grupa Spożywcza wysłała do Ukrainy kolejną transzę pomocy. W czwartek wyruszył kolejny transport żywności.

W czwartek z Warszawy do Ukrainy wyruszył kolejny transport żywności przekazanej przez Krajową Grupę Spożywczą S.A. W transporcie  znalazły się najpotrzebniejsze produkty spożywcze. Od początku rosyjskiej agresji spółka wysłała do naszego wschodniego sąsiada pomoc o wartości ok. miliona złotych.

Transport żywności do Ukrainy

W czwartek wyruszył kolejny transport żywności do Ukrainy przekazany przez Krajową Grupę Spożywczą S.A. 

W transporcie, który Krajowa Grupa Spożywcza S.A. przygotowała dla ludności dotkniętej rosyjską agresją Ukrainy, znalazły się najpotrzebniejsze produkty spożywcze, m.in. mąka, kasza, cukier, płatki owsiane, przetwory owocowo-warzywne czy cukierki.

„Teraz Ukrainie najbardziej potrzebne są dziś te najprostsze produkty. Łańcuchy dostaw zostały przerwane, dlatego Fundacja Rozwoju Regionów świadczy pomoc  z tej pomocy rzeczowej, którą już przekazali poszkodowanym wojną, można było przygotować posiłki dla 15 milionów ludzi”  wskazała senator Maria Koc (PiS).

Rafał Tomala, członek zarządu Fundacji Rozwoju Regionów, która zbiera, koordynuje i dostarcza pomoc Ukrainie, poinformował, że trafia ona prosto w ręce potrzebujących.

„Bezpośrednio z tego magazynu wysłaliśmy na Ukrainę ponad 4 tys. palet z najpotrzebniejszymi produktami, m.in. we współpracy z Polską Federacją Ziemniaka trafiło tam ponad 1500 ton ziemniaków do jedzenia i do sadzenia, tak by przygotowywać się na parę miesięcy do przodu i zminimalizować głód w tym kraju”  zaznaczył Tomala.

Krajowa Grupa Spożywcza pomoc

Krajowa Grupa Spożywcza pomaga Ukrainie

 

Jak powiedział Tomasz Rega, p.o. prezesa Krajowej Grupy Spożywczej S.A. to nie pierwszy raz, gdy spółka wspiera poszkodowanych przez rosyjską agresję mieszkańców Ukrainy.

„Od początku konfliktu w Ukrainie, czyli od 24 lutego, włączyliśmy się w ten nurt pomocowy dla naszych braci Ukraińców. Przekazujemy to, co wytwarza Krajowa Grupa Spożywcza  dziś to jest pomoc warta ok. 50 tys. zł, ale od początku konfliktu przekazaliśmy w różnych formach - darowizny i towarów - pomoc wartą ok. miliona złotych”  poinformował Tomasz Rega.

„Dalej chcemy wspierać Ukrainę – jeśli konflikt zbrojny się zakończy, to w dalszym ciągu będą tam potrzebujący. Dlatego my jeszcze długo będziemy pomagać” – deklarował Tomasz Rega, p.o. prezesa Krajowej Grupy Spożywczej S.A.

„Polacy mają wielkie serca i jestem pewna, że będą pomagać, bo wiedzą, że dziś Ukraina, która broni się przed rosyjską agresją, walczy także za Polskę”  powiedziała senator Maria Koc.

Czytaj również: Kowalczyk: Najważniejsza pomoc Ukrainie w eksporcie zboża

fot.pixabay.com

 

swiatrolnika.info 2023