Talk icon

Informacje

10-06-2022

Autor: Karol Pepliński

Kradli węgiel z wagonów. Złodzieje węgla z zarzutami

Kradli węgiel

Policjanci z Kłomnic zatrzymali w ubiegły piątek 3 mężczyzn, którzy w Teklinowie kradli węgiel z wagonów pociągu towarowego.

Jeden z nich kierował niezarejestrowanym i nieubezpieczonym ciągnikiem rolniczym, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat więzienia.

Kradli węgiel z wagonów

Policjanci z Kłomnic otrzymali zgłoszenie od dyżurnego Straży Ochrony Kolei, że na bocznicy kolejowej w Teklinowie ktoś otworzył jeden z wagonów, wysypując z niego około 2 ton węgla. Gdy policjanci dojeżdżali w podane miejsce, zauważyli zbliżający się do wagonów z węglem traktor. Na widok policjantów 2 mężczyzn kradnących węgiel i siedzących na przyczepie ciągnika rolniczego uciekło. Na miejscu pozostał kierujący ciągnikiem – 36-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Badanie wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W dodatku posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a traktor, którym kierował nie był zarejestrowany ani ubezpieczony.

Ustalenia kryminalnych doprowadziły ich do oddalonej o kilka kilometrów posesji, gdzie złodzieje zdążyli już wcześniej przewieźć i rozładować około pół tony skradzionego miału. Policjanci przerwali przestępczy proceder w chwili, gdy złodzieje wracali, by załadować na przyczepę kolejną partię usypanego węgla.

Mężczyźni w wieku 29 i 30 lat, którzy uciekli z miejsca kradzieży sami stawili się w komisariacie następnego dnia po tym, jak policjanci ustalili ich tożsamość i dotarli do ich bliskich. Teraz odpowiedzą za kradzież, za co grozi im do 5 lat więzienia. 36-latek odpowie dodatkowo za kierowanie w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi. Za prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu oraz bez wymaganego ubezpieczenia, 36-latkowi grozi również wysoka grzywna.

kradli węgiel

Czytaj też: Minister Moskwa: Proszę nie panikować i nie kupować drogiego węgla

slaska.policja.gov.pl/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023